Diz Ağrısına Ne İyi Gelir
Diz Ağrısına Ne İyi Gelir

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir
Diz Ağrısına Ne İyi Gelir

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Çoğumuzun arada bir veya sıklıkla çektiği diz ağrıları, dizin zorlanmasından, menüsküs hastalığına kadar oldukça geniş sebeplerle ortaya çıkabilen bir türdür. Ağrınızın sebebini hafife asla almayın ve tekrarlayan diz ağrılarına sahip iseniz mutlaka bir doktorla görüşmeniz gerekmektedir. Diz ağrısına evde uygulayabileceğiniz yöntemler dışında dizlerinizi çalıştıracak şekilde egzersizler yapmanız diz ağrılarınızın zamanla azalmasına yardımcı olur.  Özellikle kış aylarında diz ağrıları inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Eğer çok fazla ağrı varsa mutlaka doktora gidilmelidir ve doktor tavsiyesi dışında hiçbir şey yapılmamalıdır.

Diz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Diz ağrısı çeken kişilerin en başta uygulaması gereken yöntem buz kompresidir. Diz ağrılarına oldukça etkili olan bu yöntem ile 15-20 dakikalık uygulayacağınız kompresten sonra ağrınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Özellikle ters bir hareket sonucu oluşan ağrılara iyi gelen bu yöntemden sonra, dizinizi mutlaka kas gevşetici bir krem uygulayıp sarmalı ve sıcak tutmalısınız. Buz kompresinden sonra ağrınız devam ediyorsa ise mutlaka doktora görünmelisiniz.

Diz ağrılarına çok iyi gelen bir diğer yöntemde dizlerinize iyi gelecek egzersizler yapmaktır. Ağrı olan dizinizi hareketsiz bırakırsanız ağrınız geçmez aksine daha çok şiddetlenmeye devam eder. Evinizde uygulayabileceğiniz günlük birkaç egzersiz hareketi ile diz ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Eğer egzersiz uygulamak istemiyorsanız yapabileceğiniz kısa yürüyüşler diz ağrılarınıza çok iyi gelebilir. Eğer dayanılmayacak bir ağrınız olduğunu düşünüyor ve doktora gitme imkanınız yok ise eczaneden alabileceğiniz aspirin diz ağrısına en iyi gelen ilaçtır. Kullanacağınız 1 adet aspirin ile diz ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir