Diyet Yaparken Gece Acıktığınızda Ne Yapmanız Gerekli?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Diyet Yaparken Gece Acıktığınızda Ne Yapmanız Gerekli?

Diyet Yaparken Gece Acıktığınızda Ne Yapmanız Gerekli? Kilo vermek istiyorsunuz, diyettesiniz ya da sağlıklı zayıflamak için kendinize kurallar koydunuz… Ancak yeterli derece de hakim olamıyor musunuz? Sağlıklı zayıflamak için akşam saat 20.00’den sonra besin asla tüketilmemelidir. Böyle durumlarda kendinizi zor tutuyor, gece acıkmalarınıza çözüm arıyorsanız işte sizlere çözümler…

Diyet Yaparken Gece Acıktığınızda

Su:

Vücudunuz susuz kalabilir bu nedenle acıkmış gözüküyor olabilirsiniz. Bu nedenle ilk önce gece acıkmalarınızda öncelikle birkaç bardak su içip kendinizi deneyin. 10 dakika sonra acıkıp acıkmadığınızı tekrar gözden geçirin.

Süt:

Sütte ki amino asitler sayesinde bünye uykuya hazır olacaktır. Bu nedenle geceleri içilmesini tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda kalsiyum ve D vitamini sayesinde de kemiklerde güçlülük etkisi yaratır.

Ceviz:

Lifli bir besin olan ceviz ile tüketim yapmanız dahilinde uzun süre tok kalabilirsiniz. Kan şekerinde de denge sağlamaktadır. Gece acıkma sırasında ceviz tüketmeniz, sizin için daha yararlı ve sağlıklı olacaktır.

Sebzeler:

Geceleri acıkmanızla beraber sebze tüketimi, sabahları kalktığınızda az susamış hissetmenize neden olabilir. Vitamin ve mineral açısından bol olan sebzeleri tüketerek sağlıklı şekilde gece beslenmiş olabilirsiniz.

Patlamış Mısır:

Hafif olması ve geceleri mideye rahatsızlık vermemesi, fazla tuzun da atılmamasıyla geceleri açlığı yatıştırmak için tüketilebilir seçeneklerden birisidir.

Tahıllar:

Lifli olması açısından kendinizi tok hissetmenizi sağlayan bu tahıllı ürünler ile sizlerde geceleri bundan böyle daha sağlıklı ve daha yaşama hazır olacaksınız. Sağlıklı şekilde zayıflamak isteyenlerin geceleri yaşadıkları acıkma sorununa tahıllı ürünler yardıma koşarak gelecektir. Aynı zamanda hızlı şekilde doymanızda da işe yaramakta olan tahıllı ürünler, bir yandan da sizlerin çok daha rahat şekilde uyku uyumanızı sağlayan özelliği bulunmasından dolayı gece uykunuzu bölmeyecektir.

Sizlerde eğer ki gece acıktığınızda ne yapacağım diye düşünüyorsanız bundan böyle düşünmeyin. Çünkü bundan böyle sizlerde sağlıklı zayıflamalarınıza takviye olarak sunduğumuz besinleri tüketerek, diyetlerinize devam edebilirsiniz…

 

Ayrıca kontrol et:

Yüksek Kan Şekerinde Diyet

İÇİNDEKİLER Yüksek Kan Şekerinde Diyet PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR Yüksek Kan Şekerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir