Diş Rengini Bozan Gıdalar

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Diş Rengini Bozan Gıdalar

Diş Rengini Bozan Gıdalar: Dış görünüşü oldukça önemli olduğu günümüzde bembeyaz dişlere sahip bireylerin daha güzel, daha çekici oldukları görülmektedir. Zaman içerisinde yapılan yanlış uygulamalar, bir takım gıdalar dişlerin rengini ister istemez etkilemektedir. Bu aşama da oldukça dikkatli olmanız da yarar var. Bu noktada sizlere bir takım tavsiyelerimiz var. Tavsiyelerimize hareket etmeniz halinde memnun kalacağınız sonuçlar elde edeceksiniz. Her anlamda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek güzel dişlere sahip olmak ister miydiniz? Cevabınızı tahmin edebiliyoruz.

Dış görünüş üzerinden fazlasıyla etkili olan dişlerin sağlıklı bir görünümde olması sizleri büyük oranda güzelleştirecektir. Bu açıdan dikkat etmeniz gereken noktalarda hassasiyet göstermenizi tavsiye ederiz. Beyaz, lekesiz bir görüntü elde etmek günümüz modern koşullarında o kadar da zor değil.

Dişlerde Renk Bozukluğu

 

 Diş sarartan yiyecekler:

Soda Ve Kola: Dişlerin en büyük düşmanları arasında bulunan asitli içecekler bu noktada zararlı olabilmekte.

Kahve ve Çay: Günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında bulunan bu içeceklerin dişleri sararttığını biliyor muydunuz?

Hazır Gıda: Hazır gıdalarda bulunan gıda boyalarının diş sağlığını olumsuz bir yönde etkileyeceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Şarap: Herkes için geçerli olmasa da günümüzde bu içeceğin tüketimini yapanların olduğunu görebilmekteyiz. Yoğun rengi ile dişleri olumsuz yönde etkiler.

 Peki, Ne Yapmalı?

Bahsettiğimiz gıda ve içecekleri olabildiğince az tüketmeye özen göstermelisiniz. Elbette ki; bunlardan vazgeçmenizi istemiyoruz fakat sağlığınızı her anlamda korumanız gereklidir.

Çay, sigara ve kahve dişlerdeki lekelerin temel nedenidir. Tabi bunları kullananların dişlerindeki sarartı ve lekeler zamanla rahatsızlık vermekte. Bu lekelerden kurtulmak için yapılması gereken doğru hareket bir diş doktoruna gitmektir. Fakat internetten okunulan yanlış bilgilerle dişleri beyazlatmak yerine sarartmak da mümkün.

İnternette yazılan genel bilgi olarak karbonat, tuz veya ucuz Çin ürünleri ile dişlerde beyazlık elde etmeye çalışmak ilerde büyük sorunlara neden olabilir. Bu ürünler ilk başlarda dişlerde geçici bir beyazlık oluştursa da ileriki dönemlerde hem sararma hem de dişlerde hasara neden olacaktır. Bu gibi malzemeler diş minesine zarar verir ve diş yüzeyini çizer ve bu sayede beyazlık oluştursa da ileriki dönemlerde plak oluşumuna neden olacaktır.

Bu nedenlerle diş doktorunuzun önereceği yöntem ve ürünlerle diş temizlik ve sağlığınıza özen göstermeniz, gerekli durumlarda temizleme ve beyazlatma işlemi yapmanızı tavsiye ederiz.

Dişlerde renk bozukluğu görmemek adına olabildiğince hassas davranmalı. Bu konuda ciddi sıkıntılarınız var ise; mutlaka uzman bir doktordan yardım almalısınız.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir