Diş Ağrısına Ne iyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Diş ağrısına; yeterli diş bakımımın yapılmaması sonucu oluşan rahatsızlık olarak adlandırılabilir. Diş ağrısı ileri derece çürümüş bir dişin iltihaplanması ile oluşan bir rahatsızlıktır. Yeni oluşan iltihabın, dişin sinirini öldürmeye başlaması ve dişin dışına doğru yayılmaya çalışması sonucunda dokularda basınç oluşur dolayısıyla da ağrı oluşturur.

Diş sağlığı insan hayatında önemli bir rol oynuyor. Her insan dişlerine bakmalı ve korumalıdır. Dişler hem görünüş olarak hem de sağlık açısından önem taşımaktadır.

Diş Ağrısına Ne iyi Gelir?                                        

Ağrı kesici kullanın
Diş ağrılarına karşı karşıya kaldığınızda çeşitli ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. İlk ağrı atağı sırasında önleyebileceğiniz çeşitli ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Ağrı kesicileri tedarik etmek için doktor tavsiyesi ve yetkili eczanelerden öneriler alabilirsiniz.

Sarımsak çiğneyin
Sarımsak önemli bir antibakteriyel doğal bir ilaç olarak tanımlanır. Sarımsağın dişini parçalayın ve ağrı olan dişin üzerine koyun. Kimyasallaştırılmış olan sarımsak kapsüllerini de deneyebilirsiniz.
Kullanılan ağrı kesiciler yeterli gelmez ise en yakın bir diş hekimine görünmekte ve tedavi olmakta fayda var.

Diş eti kanaması ve tedavisi

Diş eti kanaması herkeste görülebilen ve aslında oldukça da yaygın olan bir diş eti problemidir. Genellikle diş eti kanamaları diş etlerinde meydana gelen iltihaplanmaların ya da diğer farklı problemlerin neticesinde meydana gelmektedir. Diş etlerinde şişme ve diş etinin dişlerden ayrılmaya başlaması gibi belirtiler gözlemlendiğinde mutlaka uzman bir hekime başvurmak önemlidir.

Diş eti kanamasında erken teşhis ve tedavi önemlidir!

Diş eti kanaması ya da diş çürümesi hiç fark etmeden dişlerinizde fark ettiğiniz farklı ve sizi olumsuz yönde etkileyen değişimleri fark ettiğinizde mutlaka uzman bir diş hekiminize başvurmanızda yarar vardır. Aksi halde tedavi edilmeyen ya da ihmal edilen diş sorunları ileride daha zor sonuçlara neden olan problemlere dönüşebilmektedir.

Diş Beyazlatma*uygulaması da diş estetiği açısından oldukça tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Galata tıp merkezinde uzun yıllardan beri yapılan diş beyazlatma işlemi mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Aksi halde bilinçsiz yapılan diş beyazlatma işlemleri dişlerde zedelenmelere neden olabilmektedir.

Diş beyazlatma evde de yapılabilir!

Diş beyazlatma işlemi diş hekimleri tarafından kliniklerde yapıldığı gibi belirli prosedürleri yerine getirerek evde de yapılabilmektedir. Ancak evlerde yapılan diş beyazlatma uygulaması belirli bir tona kadar dişlerde beyazlaşma sağlar ancak kısa sürede etkisini kaybedebilir. Bu nedenle en güvenilir ve kalıcı yöntemlerin başında uzman hekimlerin gerçekleştirdiği diş beyazlatma yöntemleri gelmektedir.

Ortodontik Tedavi de yine kliniğimizde uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılmakta olan önemli bir tedavi yöntemidir. Diğer bilinen ir ismi ile diş teli ile gerçekleştirilen bu yöntem ile dişlerde düzelmeler sağlanarak estetik bir görünüm sağlanabilmektedir. Ancak ortodontik tedavi süresi sabır gerektiren ve yaklaşık 2 yıl gibi bir sürede tamamlanıp, sonuçlanan bir işlemdir.

Ortodontik tedavi aşamaları nelerdir?

Öncelikle tedavi başlamadan evvel kişilerin dişlerinde herhangi bir çürük ve diş eti kanaması gibi sorunların olmaması gerekmektedir. Eğer bahsedilen diş problemleri var ise de tedaviye başlamadan önce uzman hekimler tarafından tedavi edilmelidir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir