Dil Felci Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

SON GÜNCELLEME: Ekim 14, 2017

Dil Felci Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

Dil Felci Nedir, Belirtileri ve Tedavisi, Merhaba Sevgili Okurlar, Bugün sizlere büyük küçük hepimizi yakından ilgilendiren Allah korusun başına gelebilecek halk arasında inme dediğimiz dil felcinden bahsedeceğim Nedir dil Felci; Kanın yeterli derecede beyne kan pompalayamaması sonucu sinirlerin uyarılmamasından dolayı kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Dilin sağında , solunda veya tamamında olabilir .Bu bir anda olur ve dil sertleşmiş veya ağız dil ile birlikte bir taraf kaymış olabilir. Kişi dilini hareket ettirmek konuşmak istese bile ettirmez. Eğer tedavi edilmezse beslenme dahil olmak üzere zorlu bir yaşam hastayı ve onunla ilgilenen refakatçiyi bekliyor olacaktır. Sinir sistemini de yakından ilgilendiren bir rahatsızlık olduğundan dilin gücünü kısmen veya tamamen yitirmesidir. Belirtileri ; Nedir ? Dilde aniden ortaya çıkan uyuşma, İstese de insan dilini hareket ettirememe ve konuşmak, Eğer sağ tarafta ise felç sağ tarafın bir tarafa doğru aniden kayması, Sol tarafta ise durum sola doğru ağzın kayması .

dil felci belirtileri

Her zaman esnekliğini muhafaza eden dilin bir anda bütün yetilerini kaybetmesi dil felcinin belirtisidir. UNUTMAYIN ! En büyük etmen sinir sisteminden kaynaklanan bir bozukluğun dil felci ve diğer felçlere zemin hazırlamasıdır..Stres ve aşırı üzüntü felci tetikleyebilir. Tedavisi; Böyle bir durumla karşılaşır karşılaşmaz hemen en yakın hastaneye giderek DR. gözetimine girmeli ve tedaviye vakit kaybetmeden başlamalıdır.Bu konuda gerekli donanıma sahip olan DR gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra dil felcine neden olan sorunu öğrenip onu ortadan kaldırmakla başlayacaktır.Bunu yanında hastaya egzersizler verecek yavaş yavaş konuşmaya başlamasını dilini çalıştırmasını öğütleyecektir.Hastanın moralinin hep iyi tutulması öğütlenecek bu hastalığa psikolojik sebepler neden olduğu için psikolojik üzücü bir olay daha yaşamaması tembihlenecektir.Moral çok önemlidir . Dil felci hayati önem taşıyan ve asla ihmale gelmeyen bir rahatsızlıktır. Değerli okurlarım bu hastalıkta veya diğer hastalıklarda moral çok önemlidir. Hastanızın moralini her zaman en üst düzeyde tutar ve Dr.un tavsiyelerine uyarsanız yaşam kalitesinde tam olmasa da düzelme yaşayabilir hastamız. Sağlıcakla kalın.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir