Deri Sarkmalarına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Mart 15, 2017

Deri Sarkmalarına Ne iyi Gelir İnsanların çoğu kilo verme sonrası vücut sarkmalarından şikayet eder.Sarkmaları önlemek için başta kilo vermek için diyetle beraber egzersiz yapmak çok önemlidir.Bunun yanı sıra diyette alınan besinlerin de kalori yönünden fakir yiyecekler olması gerekmektedir.İlerleyen yaşla birlikte vücuttaki hücrelerin dokuların ölmesine bağlı vücutta elastikiyetini kaybeder.Buna bağlı da vücutta sarkmalar meydana gelebilir.Bu yüzden egzersiz büyük önem taşımaktadır.

Uzmanlar deniz tuzunun içinde bulunan mineraller aracılığı ile sarkma olan bölgeleri hızla toparlayarak vücudu sıkılaştırdığını öne sürmektedir.Bu sebeple sarkma olan vücut bölgelerine tuzlu su ile yapılan 10-15 dakikalık masajlar o bölgedki kan akımını hızlandırarak bölgeyi toparlayacaktır. Vücutta esnekliği sağlayan kolajen eksikliğinde de sarkmalar ortaya çıkacağından bu maddenin takviyesi de çözüm oluşturacaktır.Bunun için çeşitli kremler etkili olabilmektedir.

Deri sarkması için su

Deri Sarkmaları Nasıl Geçer

Kilo verme sonrası bu sarkmalar meydana geliyorsa kilo verme hızı gözden geçirilmelidir.Birden hızlıca kilo kaybetmek sarkmalarla beraber vücutta çeşitli bölgelerde çatlaklara da sebep olmaktadır.Genel olarak haftada 1.5 kilo vermek idealdir.

Vücudun diri kalması ve hücrelerin yenilenmesi için bol su içilmesi de çok önemlidir.Vücut kilo verme sürecinde egzersiz ve bol su içmeyle birlikte sarkmaların toparlanmasını sağlayacak ve yeni sarkmalar oluşmasını engelleyecektir.

Sonuç olarak yavaş kilo vermek ve kilo verirken yüksek proteinli besinler tüketmek ve egzersiz yapark kas kaybı en aza indirilirse zayıflanınca deri sarkması en aza indirilmiş olur. Zayıfladıktan sonra yağ oranı yaklaşık %5 oranına indirilmeli ve 1 sene kadar bir süre ile bu oranı korumaya çalışılmalıdır. Deri sarkması hala görülüyorsa eğer ameliyattan başka çözüm kalmamış demektir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir