Depresyon Tedavisinde Uzmanlara Başvurma Gerekliliği

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Depresyon Tedavisinde Uzmanlara Başvurma Gerekliliği

Depresyon Tedavisinde Uzmanlara Başvurma Gerekliliği, İş hayatında, ailelerde ya da arkadaş toplantılarında mutlaka depresyonda olduğunu söyleyen birileri bulunuyor. Ancak genel kanının aksine herhangi bir üzüntü ya da can sıkıntısı durumu depresyon rahatsızlığını tam olarak anlatmıyor. Beyinde gerçekleşen gerçek bir hastalık olan depresyon, pek çok kişinin hayattan zevk alamamasına, yaşam kalitesinin düşmesine hatta hayatını sonlandırma isteğine kapılmasına neden olabiliyor.

Depresyon rahatsızlığı yaşayan kişilerin yarısı depresyon tedavisi görmeden bu rahatsızlığı atlatamıyor. Ülkemizde psikiyatriye gereken önem verilmediğinden, kişi psikiyatrik rahatsızlığını kendisi çözmek yoluna gidebiliyor. Bu nedenle depresyondan kurtulma yolları sıkça araştırılıyor. Özellikle internette yapılan aramalara bakıldığında depresyon tedavisi bitkisel teriminin çok fazla aratıldığı görülüyor. Çok ilerlememiş depresyon vakaları kişinin iradesi ile atlatılabiliyorken, majör depresyon ya da kronik depresyon gibi depresyon çeşitleri, uzman yardımı ile tedavi edilebiliyor.

Depresyon Tedavisinde Uzmanlara Başvurma Gerekliliği görsel

Depresyon kelimesi çevrede bu kadar fazla duyulduğunda depresyon nedir sorusu akıllara geliyor. Beyinde gerçekleşen bir hastalık olan depresyonun pek çok ayırt edici özelliği bulunuyor. Depresyon belirtileri uyku ve yeme düzeninde olan değişiklikler, isteksizlik, değersizlik hissi, duygu değişiklikleri, hayattan zevk almama gibi durumlarla belirlenebiliyor. Uzmanlar tarafından uygulanan depresyon testi, kişinin depresyonda olup olmadığı ve depresyonunun ilerleme düzeyi hakkında kesin bilgiler veriyor. Test sonrasında ise, psikiyatristler tarafından uygulanacak olan depresyon tedavisi yöntemi belirleniyor. Depresyon tedavisi ne kadar sürer sorusu sorulduğunda ise, tedavinin başarılı olması için mutlaka uzman psikiyatristin uygun gördüğü tedavi süresinin dikkate alınması gerekiyor.

Depresyonda olduğuna kanaat getiren kişiler, çevrelerinden duydukları bazı depresyon ilaçları ile kendilerini tedavi edebileceklerine inanabiliyor. Ancak bu tarz kimyasal ilaçların beyinde çok ciddi etkileri olduğundan dolayı, uzman bir psikiyatristin verdiği reçete olmaksızın bu ilaçları kesinlikle kullanmamak gerekiyor.

Madalyon Psikiyatri Merkezi, sürekliliği olan bir depresyon tedavisi ile bu rahatsızlığı yaşayan hastaların problemini tamamen çözme yoluna gidiyor. Türkiye’de psikiyatrinin yeterince tanınmaması nedeni ile Madalyon Klinik öncelikle psikiyatriyi tanıtma sonrasında ise kar amacı gütmeyerek hastayı tedavi etme yolunu seçiyor. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin uzman psikiyatristleri öncelikle hastanın rahatsızlığını tam olarak belirliyor, sonra da uygun tedavi yöntemini seçerek bu rahatsızlığa çare buluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir