Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir

Cushing hastalığı hipofiz bezinin neden olduğu bir hastalık türüdür. Oldukça ciddi bir hastalık olan Cushing hastalığı mutlaka tedavi edilmelidir. Cushing hastalığı sırasında mutlaka tüketilmesi gereken besinler bulunmaktadır.

Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir Süt ve süt ürünleri:

Cushing hastalığı için alınması gereken besinler arasında süt ve süt ürünleri gelmektedir. Özellikle kalsiyum açısından oldukça zengin olan bu besinlerin tüketimi cushing hastalığına iyi gelecektir. Süt, peynir, yoğurt gibi besinlerin tüketimine devamlı olarak devam edilmelidir. Ayrıca fındık ve somonda da bol miktarda kalsiyum olduğu bilinmektedir.

Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir Balık:

Cushing hastalığına diğer iyi gelen besinler arasında ise balık vardır. Özellikle balık tüketimine haftada 2’den az olmamak kaydıyla devam etmek gerekir. Bu sayede Cushing hastalığına karşı korunma sağlanmış olacaktır. Özellikle Omega-3’ ün yüksek oranda bulunduğu balıkları tercih etmek daha iyi olacaktır. Ayrıca bunların yanında deniz ürünleri tüketiminin de arttırılması önerilmiştir.

Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir Kırmızı et:

Kırmızı et tüketimi Cushing hastalığı için oldukça önemlidir. Önemli besin gruplarıyla tam olarak beslenme sağlanmalıdır. Haftalık olarak düzenli bir beslenme programı oluşturulmalı ve sürekli olarak kırmızı et tüketimi devam ettirilmelidir. Bu şekilde vücut için gerekli olan temel besinler elde edilmiş olur.

Cushing Hastalığına Ne iyi Gelir Yeşil yapraklı sebzeler:

Cushing hastalığında bitkilerin ve etlerin dengeli olarak tüketilmesi çok önemlidir. Et tüketiminin yanında sebze tüketimi de bırakılmamalıdır. Özellikle yeşil sebzelerin tüketimine günlük olarak devam edilmelidir. Ara öğünlerde de yeşil sebzelerin tüketilmesine dikkat edilmelidir.

Çok sık görülmeyen bu hastalığın tedavisi kişinin doğru beslenmesine bağlıdır. Eğer besinler iyi gelmezse mutlaka bir hekime gidilmelidir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir