Çok Üşümeye Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Mart 18, 2018

Çok Üşümeye Ne İyi Gelir

Çok Üşümeye Ne İyi Gelir, Kış aylarında kat kat giyinip her ne kadar soğuğa karşı önlem almaya çalışsakta tüm bu çabalar üşümemizi ne yazık ki engelleyemiyor. Bizde bu üşümeyi en aza indirebilmeniz için bazı bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmak istedik.

Üşümeye ne iyi gelir

Çok Üşümeye İyi Gelen Yiyecekler

Çok üşümeye iyi gelen yiyeceklerin başında kırmızı biberi sayabiliriz. Kırmızı biber, vücut ısısını arttırıcı özelliği ile kendinizi daha sıcak hissetmenize olanak tanır. Yanlız sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı bulunan kişilerin kırmızı biber tüketiminde dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

Kan dolaşımını uyayarak vücutta kanın daha hızlı dolaşmasını ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan zencefilde yine üşümenizi minimize edecek besinlerden biridir. Yine zencefili çay olarak tüketmeniz halinde sizleri özellikle kış aylarında boğaz ve solunum yolu enfeksiyonlarına karşıda korur. Yine vücut ısınızı arttıracak diğer doğal bitkiler ise, ekinezya, limon çayı, yeşil çay ve baharat çayıdır.

 

Kansızlık ve demir eksikliğinin neden olduğu üşümeyi önlemek içinde yine yapmanız gereken kış aylarında kırmızı et tüketiminizi arttırarak vücudunuzun demir miktarını arttırmak ve yine kuru siyah üzüm gibi kan yapıcı besinler tüketerek kendinizi koruma altına almaktır.

 

Eğer bu bitkisel tedavi yolları size herhangi bir fayda sağlamıyorsa mutlaka bir hekim kontrolünden geçmenizi ve gerekli tıbbi aşamalardan geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir