Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir

Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir, Cildinizde gerilme hissi varsa, kaşıntının yanı sıra pullanma oluşuyorsa cilt kuruluğunuz var demektir. Pek çok kişinin yakındığı bir sorun olan cilt kuruluğu sizi de rahatsız eden bir durumsa bu yazımızı okuyarak cilt kuruluğu nedenlerini öğrenebilir ve cilt kuruluğu nasıl giderilir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Derinin üst tabakasında bulunan suyun azalması cilt kuruluğu nedenlerinin en önemlisidir. Cilt kuruluğu olan kişilerde ciltte çatlama ve kaşıntı oluşmakta, kepeklenme ve pullanma gözlemlenmektedir. Sık sık duş alan kişilerde cilt kuruluğu daha fazla ortaya çıkmaktadır. Ayrıca rüzgar gibi hava şartları cilt kuruluğu oluşumunda etkilidir. Bulunulan ortamda klima çalışması, kimyasal maddeler, deterjanlar ve sıcak su ile temas halinde bulunmakta cilt kuruluğu nedenleri arasındadır.

Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir
Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir görsel

Cilt Kuruluğu Belirtileri Nelerdir?

Cilt kuruluğunun en önemli belirtileri ciltte gerilme hissi ve çatlak oluşması, pul pul soyulmaların meydana gelmesi ve cildin donuk bir renge bürünmesi olarak sayılabilir. Ayrıca ciltte kaşınmada mevcuttur. Cilt kuruluğu bilhassa kış aylarından artış göstermektedir. Vücudun her yerinde oluşabilmesine rağmen en fazla gövde, kol ve bacaklarda cilt kuruluğuna rastlanılmaktadır.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer?

Kuru bir cilde sahip olmak sizin için sıkıntı oluşturuyorsa cilt kuruluğu için alacağınız bazı önlemler bu sorunu kolayca aşmanızı sağlayacaktır. İşte cilt kuruluğunu giderebilmek için yapabilecekleriniz:

-Özellikle kış aylarında çok sık duş almamalısınız. Duştan çıktıktan sonra ise cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Nemlendiriciyi hem yüzünüze hem de vücudunuza uygulamalısınız. Ayrıca kullandığınız sabunun cilt kuruluğuna yol açmaması için yağ ve gliserin oranı yüksek temizleyiciler kullanmalısınız.

Cilt kuruluğu için yapılabilecek en iyi şeylerden biri de dışarı çıkarken ellerinize eldiven takmayı ve yüzünüze nemlendirici sürmeyi ihmal etmemek.

-Klimaların da cildi çok kuruttuğu biliniyor. Bu nedenle buhar cihazları kullanarak bulunduğunuz ortamı nemlendirebilirsiniz.

-Sağlıklı beslenmede cilt kuruluğunu ortadan kaldırmak için mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konu. Taze meyve ve sebze tüketmeniz kuruluk probleminin ortadan kalkması için büyük önem taşıyor. Ayrıca bol su tüketmeniz cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamanızda en etkili faktörlerden biridir.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir