Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, Cilt bakımı, her yaş grubunun yaptırması gereken bir sağlık işlemidir. Cildimizi daha güzel ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşturmak cilt bakımlarıyla mümkündür.

 

Cilt bakımına başlanmadan önce hangi tür malzemenin kullanılacağı belirlemek için cilt analizleri yapılır ve cildin yağlı, kuru, normal ve ya hassas gibi yapılardan hangisine sahip olunduğu saptanır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır görsel

Yaşa ve cilde göre seçilen ürünlerle işlem başlar. Yaklaşık iki saat süren bu uygulamada sırasıyla işlem yapılır. Cilt bakımına başlanmadan önce cildimizi önce ılık suyla yıkamamız ve gözeneklerimiz açmamız gerekir. İşlemin ilk adımı da buhar banyosudur.

Peeling işlemiyle, cildi en hızlı şekilde arındırır ve temizleniriz. Gözenekleri açık olan cilde dairesel hareketleri masaj şeklinde uygulanır. Bir süre beklendikten sonra cilt tekrar yıkanır. Peeling işlemini cildinizin şekline göre en yağlı olan bölgelere daha yoğun şekilde uygulamanızda fayda vardır.

 

Cildi derinlemesine temizlemenin en sağlam yolu maskedir. Maskeler cildi derinlemesine temizler, gözenekleri açar, siyah noktaları yok eder ve cildinizi sıkılaştırır. Bu işlemlerden sonra cildinizin nefes aldığını ve yenilendiğini fark edersiniz. Düzenli olarak bu şekilde yapılan cilt bakımı, faydalarını kısa sürede gösterecektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir