Cildinizi Yaza Hazırlayın

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Cildinizi Yaza Hazırlayın

Cildinizi Yaza Hazırlayın, Kışı kuru ve çatlamış ciltlerle tamamladık. Özellikle bu yıl çok sık hava değişimi yaşadığımız için cildimiz oldukça yıprandı. Pastırma yazını da gördük ilkbaharın kışını da… En çok bu durumdan vücudumuz kadar cildimiz de etkilendi. Ani hava değişimleri cildimizin kurumasına ve çatlamasına sebep olur. Bu da belli bir yaştan sonra kırışıklıkları oluşmasına büyük bir ölçüde yardımcı olur. Oldukça yıpranan cildimizin nasıl eski sağlığına kavuşacağını, bakımına düşkün hanımlarımıza naçizane önerilerle anlatacağım. Sizde verdiğim bilgiler doğrultusunda doğru bir biçimde cildinizi yaza hazırlayın!

Biz kadınlar süslenmeden duramayız. İlerde buruş buruş bir tene sahip olmamak çin elimizden gelen tüm çabayı göstermekle kalmayız. Son teknoloji neyse hemen bir güzellik salonunda soluğu alırız. Aslında tüm bunlara gerek yok. Elbette yaşlanacağız bu doğanın kanunu. Ama cildimizi en dinç şekilde tutmak bizim ellerimizde. İlk söyleyebileceğim şey beslenmenize dikkat edin. Öğünlerinizi atlamayın. Bol bol C vitaminli meyveleri tüketin. Biliyorsunuz yaz meyveleri konusunda ülkemiz oldukça zengin. Tabii ki su tüketiminize de dikkat edin Terliyoruz ve yoğun bir biçimde su kaybı yaşıyoruz. Vücudun en değerli besini sudur. Kan dolaşımı fazla olunca cilt daha sağlıklı bir hal alır. Sabahları 1 bardak ılık suyu kalkar kalkmaz içerseniz vücudunuzdaki bütün toksinleri atarsınız. Sabah sabah su içilir mi diyenler için de önerim suyunuza birkaç dilim sevdiğiniz meyveden atmanız. Böylece hem su içersiniz hem de C vitamininden faydalanırsınız. Ve tabii yaşlanmayı hızlandıran bir faktör de sigara ve alkol tüketimi. Bunlara ara vermeniz cildiniz için en hayırlısı. Tabii günlük, haftalık ve aylık olarak yapabileceğimiz doğar kürler de cildimizi dinç tutar. Yağlı ciltler diğer ciltlere oranla kışları daha az yıpranır. Çünkü yağ dokusu fazla olduğu için gerekli yağı vücut kendisi de üretebilir. Ama kuru ciltlerde bu mümkün değil.

Cildinizi Yaza Hazırlayın görsel

Kuru ciltliler kışı nemlendirici maskelerle yazı ise canlandırıcı kürlerle geçirmeli. Yüzünde sivilce bulunmayanlar peeling maskelerinden oldukça fayda görerek ölü derileri temizleyebilirler. Yüzünde sivilce bulunanlar ise öncelikle sivilcelerinden kurtulmalıdır. Karma ciltliler ciltlerini dengeleyebilmek için çok yağlı olmayan su bazlı kremleri kullanabilirler. Gözenekleriniz bariz göze çarpıyorsa da kimyasal tonikler yerine gül suyunu tercih ederek daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirler.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir