Cilde Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Cilde Ne İyi Gelir
Cilde Ne İyi Gelir

Cilde Ne İyi Gelir ?

Vücudumuzu koruyan cildimiz, aynı zamanda vücudumuzun beslenmesinde önemli bir görev yapar. Cildimizin doğrudan besinle ilişkisi vardır ve aldığımız besinler direk cildimizi etkilemektedir. Bu yüzden doğru beslenip cildimizi korumak gerekir.

Cilt Sağlığı İçin Tavsiye Edilen Gıdalar

Havuç: Özellikle gece körlüğünün önlenmesi için tavsiye edilen havuç aynı zamanda cilt sağlığı için çok yararlı bir besindir. Doğal retinol işlevi gören antioksidan etkisi ile cildin görünümü iyileştiren havuç A vitamini bolluğu ile cilde doğrudan etkisi vardır.

Domates: likopen açısından zengin olan domates, antioksidan görevi görerek cildin yaşlanmasını geciktirir. Aynı zamanda ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde, lekelerin oluşmasını önlemede ve ciltte oluşan kırışıkların önlenmesinde görev alır.

Balık: Omega 3 yağı asidi bakımından zengin olan balık cilt bakımından etkili bir besindir. Özellikle somon ve yuna gibi yağlı balıklar omega 3 yağ asidi bakımından çok zengindir.

Ceviz ve Badem: Ceviz ve badem bol yağlı kuruyemişlerdir. Bu kuruyemişler hücre zarını güçlendirerek toksinlerin hücre içine girmesini önler. Aynı zamanda e vitamini içerdiklerinden dolayı cildin bakımında önemli besinlerdir. Özellikle badem yapı cilde sürüldüğünde çok kısa sürede cildi etkiler

Portakal:  C vitamini açısından zengin olan portakal, özellikle kıkırdak, kan damarları, kemikler ve işler için gerekli olan deri dokusunun gelişmesini sağlar. Yaşlanmayı geciktir ve cildi kırışıklıklardan korur.

Yeşil Yapraklı Sebzeler: C vitamini açısından bol miktarlı olan bu yeşil yapraklı sebzeler, vücudun d vitamini açısından gerekli olan ihtiyacı karşılar. Aynı zamanda anemiye karşı etkilidir.  Cilde yeterli oksijenin ulaşmasını sağlar. Bu sayede cilt kendini daha çabuk onarır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir