Çalışan Annelerden Notlar

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Çalışan Annelerden Notlar

Çalışan Annelerden Notlar. Hem iş hayatında bir iş kadını hem de evde bir anne olmak oldukça zordur. Her ikisini de kusursuz bir şekilde ilerletmek için büyük bir çaba harcamanız gerekir. Hele ki çocuğunuzun yaşı küçükse. Size daha çok ihtiyacı olacaktır. Elbette bir diğer yandan iş yerinizin de size ihtiyacı vardır. Bu dengeyi kurmayı başarabilirseniz hem yorulmamış hem de ikisinde de başarılı olursunuz. Aksi takdirde çok fazla yıpranabilirsiniz. Tabi buna ek olarak birini iyi bir şekilde başarayım derken ikisinde de başarısız olabilirsiniz. Aslında burada eşinize de büyük bir görev düşüyor. Sizin de onun gibi bir işe sahip olduğunuzu ve sizin de onun kadar yorulduğunuzu bilirse size her konuda yardım edecektir.

Çalışan Annelerden Notlar

Babanın Çocuk Üzerindeki Sorumlulukları

Yemek, çocuk bakımı, temizlik, çamaşır, ütü gibi işler yalnızca kadınların görevi değildir. Her ne kadar böyle bir algı yaratılsa da bu oldukça yanlıştır. Her ne kadar kadının göreviyse aynı oranda erkeğin de görevidir. Erkeklerin bu bilinçte hareket etmesi ve hayatınızı kolaylaştırması gerekir. Yoksa hayat çekilmez bir noktaya gelebilir ve kadın psikolojik açıdan bir sürü problemler yaşayabilir.

Sorumluluklar Paylaşılmalı

Hayat iki kişiliktir. Buna göre de yaşanması gerekir. Eşlerinize bu olguyu her daim aşılamalısınız. Aslında hem eşlerinize hem de erkek çocuklarınıza aşılamalısınız. Bu bilinçte yetişmiş çocuklarla dünya daha güzel bir yer olacaktır. Şimdi gelelim diğer noktalara. Öncelikli yapmanız gerekenlerden bir tanesi bir düzen oluşturmak. Hayatınızı bir düzen içerisinde yaşamak size her zaman kolaylık sağlayacaktır. Fakat bu dönemlerde daha fazla bir kolaylık sağlayacaktır. İşlerinizin bir düzen içerisinde yürütülmesi işlerin birikmemesine ve sizin olduğundan fazla yorulmamanıza sebep olur. Bu düzen içerisinde ailenize ayıracağınız zamanınız bile bulunmalı. Ailenin iş temposu yüzünden kopuk olmasını istemeyiz.

Çocuklar Zaman Ayrılmasını İster

Bir bebeğin veya çocuğun her şeyden önce anne ve babasıyla vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Sevdiklerinize vakit ayırın. Kendinizi de daha iyi hissedeceksiniz böylelikle. Düzene sahip olduğunuz zaman bunu yapacağınızı düşünmesem de hatırlatmak istiyorum. Asla işlerinizi ertelemeyin. Ertelediğiniz ana daha büyük işler çıkarak sizi bir yandan yorarken diğer yandan zor duruma sokabilir. Yemek konusu ise çalışan anneler için oldukça zorlu bir meseledir. İşten gelip hemen yemek hazırlamak zor olabilir. Bunun için hafta sonu haftalık olarak yemek hazırlayabilirsiniz. Hafta sonunuzu yemek telaşı içerisinde geçirmek istemiyorsanız da yatmadan önce pişirdiğiniz yemekleri ertesi gün tüketebilirsiniz. Böylelikle dinlenmiş bir şekilde yapmış olursunuz yemekleri. Kendinize bir not defteri edinin. Bu yoğun tempoda bir şeyler unutmanız oldukça doğal. Küçük ayrıntıları atlamanızın geri dönüşü olabilir belki ama önemli detayları atlamak istemezsiniz. Bunun için bir not defteri alın ve içerisine yapılması gerekenleri önem sırasına göre yazın. Yapılması gereken tarihleri ya da tarih aralıklarını da yanına yazmayı unutmayın. Bunlarla daha az yorulmuş bir hayat yaşayabilir ve yaşadığınız farkına varabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir