Büyük Göğüsler Boyun Fıtığı Nedeni

SON GÜNCELLEME: Ocak 15, 2018

Operatör Doktor Aybars Akkor tarafından yapılan araştırmada giderek artan bel ve boyun ağrılarının üzerinde duruldu. Özellikle son yıllar içerisinde sürekli olarak artan boyun düzleşmesi, boyun fıtığı ve bel fıtığı gibi şikayetleri gözlemlendiği zaman büyük göğüslere sahip kadınların daha fazla etkilendiğini ortaya çıkardı. Aynı zamanda büyük göğüslü kadınlara ek olarak kilo konusunda dikkatli davranmayan kişilerde de bu hastalıkların görülme sıklığının arttığı ortaya kondu.

Aybars Akkor, “Büyük göğüslü ve kilolu kadınların özellikle spora önem vermesi kesinlikle şart. Bel ve boyun ağrısı ile bana başvuran hastalarımın tamamına yürüyüş, yüzme ve koşu gibi aktif sporları öneriyorum. Günlük düzenli olarak 20 dakikalık bir yürüyüş bile olası boyun ve bel ağrılarının yani dolaylı olarak boyun fıtıklarının önüne geçecektir. Ağır egzersizler sonucunda da rahatsızlıklar oluşabilir. Bundan dolayı ağır sporları önermiyoruz.”

Büyük Göğüsler Boyun Fıtığı Yapıyor – Ani Hareketlere Dikkat

Günlük hayatımız içerisinde yaptığımız bazı hareketleri dikkatli ve özenli yapmamız gerekiyor. Dikkatsiz ve özensiz olarak yaptığımız hareketler çoğu zaman bel ve boyun rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Bel ve boyun ağrıları üzerine açıklama yapan Aybars Akkor, bu konuya da dikkat çekti.

Aybars Akkor, “Gün içerisinde ani ve sert hareketlerden elimizden geldiği kadar korunmamız gerekiyor. Ağırlık kaldırmamız gereken işlerde ise mümkün olduğu kadar bel ve boyun kaslarımızı korumamız ve bu kaslara yük bindirmemek gerekiyor. Bel ve boyun bölgesinde ağrı yaşayanlar, boyun fıtığı belirtileri, boyun düzleşmesi belirtileri yaşayan kişilerin hızlı ve zaman kaybetmeden doktora görünmesi gerekiyor.”

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

7 Yorumlar

  1. İlginç bir yazı. Büyük gögüslerin bel fıtığı ile ilgili olabileceği hiç aklıma gelmezdi

  2. bence boyun fıtığının başlıca nedneleri arasında ilk sıralarda teknolojik urunler yer alıyor. sağlığımızı olumsuz etkiliorlar

  3. boyun fıtığı için baya etkileyici baskısı var katılıyorum

  4. Evet özellikle eğilip kalkarken baya sıkıntı yaratıyor boyna baskı yapıyor.

  5. Ay gerçekten mi inanmıyorum. Ama öyle dertlerim yok Allahtan 🙂

  6. büyük göğüslerin boyun fıtığı yağtığını ilk defa okudum hanımlar dikkat demekten kendimi alamadım.

  7. İlk defa duydum gerçekten çok ilginç. Dediğiniz gibi ani hareketlerden kaçınmakta fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir