Bronşit Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Bronşit Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler

Bronşit Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler, Yaşadığımız bu dönemde değişen iklim şartları ve  hayatımızdaki diğer şartlar nedeniyle sağlığımız  bozulabiliyor. Bildiğiniz gibi değişen ve türeyen hastalıklar  olabiliyor. Aslında yıllar boyunca insanoğlu sağlık  konusunda hassastır. Yanılıyor muyum sevgili okurlarım  doktorlarımıza koşulsuz güveniriz, çevremizde bir hasta var  ise ona tüm yardımseverliğimizle koşarız. Kendimizde bir  hastalık görür isek yakınlarımıza danışırız. Bu değerlerimiz bazı şehirlerde kaybolmaya yüz tutmuşsa da insanoğlunun içindeki iyi niyetin kaybolacağını düşünmek istemiyorum. Çünkü sağlığımız diğer tüm değerlerden önemlidir. Bunu unutmamak gerek sevgili okurlarım.

Evet gelelim sizlerle buluşturacağım konuya. Sağlığımızı tehdit eden bir hastalık türü olan bronşit hastalığına değineceğim. Öncelikle Bronşit nedir? sorusunun cevabı ise soluk borusunu akciğere bağlayan yoldaki hava kanallarının iltihaplanmasıdır. Bronşit olduğumuzda bize tavsiye edilecek şeyler nelerdir? Bronşite iyi gelen kimyasal ilaçlar mümkün, çeşitli öksürük şurupları, antibiyotikler reçete edilebilir. Çünkü bronşit griple birlikte sizi bulur. Grip belirtileriyle birlikte şiddetli öksürükle ( ıslak yada kuru öksürük) hastalık kapınızı çalabilir.

Bronşit Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler
Bronşit Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler görsel

Bronşit olduğunuzda ilk yapmanız gereken  eylem vardır. Elbette doktorunuzdan döndükten sonra. Bu eylem dinlenmektir. Çalışıyorsanız işinizden, okuyorsanız okulunuzdan bir şekilde izin almalısınız. Eğer ev hanımı iseniz ev işlerine biraz ara vermelisiniz. Çünkü ev işi yaparak terlemek , okulda yorulmak, iş yerinde tempolu çalışmak size iyi gelmeyecektir. Dinlenmek ilk ve altın kuralınız olmalı. Dinlendiğiniz süre boyunca düzenli beslenmeyi ise ihmal etmemelisiniz. Çünkü her hastalığın önemli bir unsuru beslenmektir ve bu beslenme sağlıklı olmalıdır. Öğünlerinizi geciktirmeden yapmalısınız ki vücut direnciniz düşmesin. Söz konusu beslenmeyken belirtmeliyim ki bronşit hastalığına iyi gelen yiyecekler vardır. Bu yiyecekler size şifa olacaktır. Birkaç örnek vermek gerekirse; sarımsak, mantar, nane, zencefil, C vitaminli meyveler, sebzeler. Örnek olarak gösterilebilir. C vitaminli meyvelerden portakal ve mandalinanın taze olarak meyvesini sıkabilirsiniz. Vücudunuza alacağınız C vitaminiyle grip belirtileriniz yavaş yavaş etkisini kaybedecektir.

Eğer size bronşit teşhisi konduysa dinlenmeyi ihmal etmeyin ve beslenmenize çok dikkat edin.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir