Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir
Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir

Boyun Fıtığı Tedavi Yöntemleri

Boyun fıtığı başlangıç adımında ameliyatsız tedavi edilebilen bir hastalıktır. Eskiden boyun fıtığı problemleri ameliyatla tedavi edilebilmekteydi ama son zamanda birçok sağlık uzmanı boyun fıtığı tedavisinde ameliyat yönteminin kullanılmasını doğru bulmuyor ve daha çok fizik tedavisi uygulanmasını öneriyorlar.

Yüzmek : değişik şekillerde yüzme, boyun kırığı tedavisinde etkilidir. Bunun yanında boyun kısmına kadar suya girmek boyun fıtığı ağrılarına faydalıdır. Ancak yüzme sırasında yavaş hareketlerle yüzmek gerekir. Bunun dışında havuza girerek yavaş hareketlerle, hastalığının şiddetine göre boyun hareketleri yapılabilir.

Boyun Fıtığı Yastığı: Boyun fıtığı yastığı, özellikle sulu yastıklar boyun fıtığı ağrılarını dindirmek amacıyla kullanılmaktadır. Sağlık uzmanları, sulu boyun fıtığı yastığını tavsiye etmektedirler. Fazla su yerine az su yerleştirilerek yastığın daha yumuşak olması önerilmektedir.

Fizik Tedavisi: Eğer boyun fıtığı çok gelişmiş halde ise, ki muayene sırasında hekim bunu anlar, fizik tedavisi önerilebilir. Günümüzde neredeyse özel fizik tedavi merkezleri dışında devlet hastanelerinin de içerdiği fizik tedavi merkezleri her yerde var. Bu merkezlerde fizik tedavisi ile boyun fıtığı iyileştirelebilir.

Stres Tedavisi: Kasların ve sinirlerin gerilmesinde etkili olan stres, sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Boyun fıtığı sürecinde gerilim tedavisi görmek faydalıdır. Genellikle natural tedaviler sağlık uzmanları yönünden önerilmektedir. Esanslar, tütsüler, esansiyel yağlar sayesinde ruh sağlığının korunması tümel bir tedavi tekniği biçiminde önerilmektedir.

 

Melatonin: Bazı sağlık uzmanları özellikle gece boyun fıtığı ağrılarından ötürü uykusuzluk problemleri yaşayanlara melatonin önermektedirler. Ancak melatonin tüketimini hekim tavsiyesiyle yapılması gerekir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir