Boyun Fıtığı Tansiyonu Yükseltir Mi?

SON GÜNCELLEME: Ocak 12, 2018

Leed Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda boyun fıtığı ile tansiyon hastalıkları arasındaki ilişki keşfedildi. Boyun fıtığı hastalığının genel olarak organlar ve beyin arasında yer alan iletişimi kuran sinirlerden kaynaklandığı ve bu sinirleri etkilediği zaten bilinen bir gerçekti. Yapılan araştırma da boyun fıtığı tansiyonu yükseltir mi sorusuna cevap bulundu.

Boyun tutulması, boyun düzleşmesi, boyun fıtığı gibi rahatsızlıklar beyne giden kan basıncını direk olarak etkilediği söyleniyordu. Bu olayın sebebi ise tam olarak daha keşfedilememişti. Boyun fıtığı belirtileri halsizlik, yorgunluk, psikolojik baskı hissi, boyun ve baş ağrısı olarak biliniyordu. Bu listeye artık tansiyon rahatsızlıkları da eklendi.

Özellikle omur bölgesinde meydana gelen sağlık sorunları ileri süreçlerde kol ve bacak gibi uzuvlar da güç ve his kaybına neden olabiliyor. Yüksek tansiyon başta gelmek üzere tansiyon hastalıklarına da yol açan boyun fıtığının erken teşhis edilmesi büyük bir önem taşıyor.

Boyun Fıtığından Korunmak İçin Egzersiz

MR ve Röntgen gibi görüntüleme teknikleri ile tanı koyulan boyun fıtığı birçok farklı nedenden ortaya çıkabiliyor. Özellikle aşırı ağır yük kaldırma, uzun süreli duruş bozuklukları nedenli meydana geliyor.

Boyun fıtığı tansiyonu yükseltir mi sorunuzun cevabı ne yazık ki evet. Boyun fıtığı tansiyon yükseltiyor. Boyun fıtığının neden olabileceği diğer rahatsızlıkları engellemek ve günlük yaşantınızda bu rahatsızlıktan minimum etkilenmek adına boyun fıtığı belirtilerini hisseder hissetmez alanında uzman bir doktor ile görüşerek muayene olmanız gerekli.

Boyun fıtığına yakalanmamak için hareketli bir hayat yaşamanız gerekiyor. Özellikle günlük hayatın stresinden kendinizi soyutlayabileceğiniz aktivitelere yönelerek zaman zaman stres almanız şart. Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı egzersizleri yaparak vücudunuzu hem dinç tutup hemde boyun fıtığı ve boyun düzleşmesinden korunmanız da mümkün.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

9 Yorumlar

  1. Bence de egzersizler çok önemli bu boyun düzleşmesi denen illetten kurtulmak için

  2. Boyun ağrılarının ilerleyen aşamalarda mı oluyor acaba tansiyonun yükselmesi

  3. Yani zararının çok olduğunu biliyordum ama tansiyonu da etkilediğini bilmiyordym

  4. her boyun fıtığı olanda hemen yukseliyormu acaba. bende yeni basladı ancak tansiyon normal simdilik

  5. boyun fıtığı kişinin psikolojisini olumsuz yonde etkiliyor buda dolaylı olsa bana kalırsa tansiyon ve diğer rahatsızlıkları tetikleyecektir.

  6. bence tansiyonu yükseltir neden vücuda yaptığı baskı kanbasıncınıda artıracaktır.

  7. Evet bunu doktorum da söylemişti. Tansiyon aleti aldım ama şu anlık bşr sıkıntı yok

  8. Benim tansiyonum da bu aralar yüksek çıkıyor. boynumdaki ağrıyla ilgili oalbilir mi ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir