Boyun Fıtığı Kendiliğinden Geçer Mi?

SON GÜNCELLEME: Ocak 29, 2018

Boyun Fıtığı Kendiliğinden Geçer Mi? Bu soruyu aynı zamanda şu şekillerde de sorabilirsiniz:

 • -Boyunfıtığı kendiliğinden iyileşebilir mi?
 • -Disk fıtığı kendi kendine iyileşebilir mi?
 • -Disk hernisi kendiliğinden geçer mi?
 • -Boyun fıtığı kendiliğinden iyileşir mi?

Tüm bu sorularınızın cevabını bu yazımızda sizler için cevaplayacağız.

Boyun Fıtığı Kendiliğinden Geçer Mi

Boyun fıtığı hastalarının aklında yer alan en büyük sorulardan bir tanesidir. Acaba boyun fıtığı herhangi bir ilaç veya herhangi bir fizik tedaviye ihtiyaç duymadan zaman içerisinde kendiliğinden iyileşebilir mi? Cevabı kesinlikle EVET, İYİLEŞEBİLİR. Fakat hiç bir sağlık sorununa problem açmadan ve zaman içerisinde yavaş yavaş iyileşme başarısını gösteren hasta sayısı binlerce hasta arasında bir elin parmakları sayısı kadardı.

Tıp alanında teşhis ve tedavi imkanları son yüzyıl içerisinde büyük bir ilerleme kaydetti. Çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisi konusunda çok geliştik. Artık boyun fıtığı rahatsızlığının kesin teşhisi 1 saatten kısa bir süre içerisinde koyulabiliyor. Fakat bu hastalıklar sadece son zamanlarda gelişen hastalıklar değiller. İnsanlık tarihinin en başından beri insanlar bel ve boyun fıtığına yakalanabiliyorlardı. Binlerce yıl önce bu rahatsızlığa yakalanan kişilerin tedavi olma gibi bir şansları ne yazık ki yoktu. Hiç bir tedavi şansı olmadığı içinde hastaların kol ve bacaklarında ilerleyen süreçte felçler gelişiyordu. Sonrasında kasların duyusunu alan sinirler artık yavaş yavaş ölmeye başlayınca ağrılarda geçiyor ve kişi tamamen felç kalıyordu.

Bizim zamanımızda ise tıp bilimi gerçekten çok ilerledi. Birçok hastalığın tedavisi gerçekten çok kolay ve kısa. Boyun fıtığı da bu hastalıklardan bir tanesi. Bundan dolayı boyun fıtığı kendiliğinden geçer mi diye düşünmek yerine hızlı bir şekilde tedaviye başlayın. Çünkü kimse tedaviyi tercih etmeyerek felç olma riskini göze alacağını düşünmüyorum. Ayrıca boyun fıtığı kendiliğinden geçer ama bu binde bir hatta on binde bir ihtimale göbek bağlayarak aylarca bu rahatsızlığa göz yummamalısınız.

Boyun Fıtığı Kendiliğinden Geçer Mi diye beklemek yerine kesinlikle doktorunuza başvurarak tedaviye başlayın.

Boyun Fıtığı Ameliyatı Riskleri Nelerdir diye sorarsanız bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

7 Yorumlar

 1. Mustafa Yazıcı

  Boyun fıtığı kendiliğinden geçer mi aynı şekilde boyun düzleşmesi kendiliğinden geçebilir mi acaba

 2. en iyisi geçer mi diye düşünmek yerine bir an önce doktora görünmek

 3. Bende de geçer düşüncesi vardı ama sanırım dediğiniz gibi doktora gitme yolunu seçeceğim.

 4. boyun fıtığı olupta kendiliginden iyilesen bir kkmseyi duymadim. Hastalik ckk zor iyilesiyor. Kendiliginden iyilesecegini hic sanmiyoru.

 5. Pınar Tanrıkulu

  Merhaba 5 sene önce boyun ameliyatı olmuştum, son zamanlarda iş yaparken kollarımda yorulma oluyor. MR çekildim ve doktor ameliyat şart dedi. Ameliyatta iki kolumunda felç olma riski var denildi. Korkudan tekrar boyun ameliyatı olamadım. Sizce boyun fıtığı kendilinden geçer mi? Bana ne önerirsiniz sizce tekrar ameliyat olmalı mıyım? Her iki durumda da felç olma ihtimalim var ama sizce hangisinde daha fazla?

  • Merhaba Pınar Hanım.
   Geçmiş olsun öncelikle. Boyun fıtığı ne yazık ki tekrarlayabilen bir rahatsızlık. Sizde de rahatsızlığınız tekrar nüks etmiş. Sizin sonuçlarınızı direkt olarak göremediğim için ne yazık ki kesin yorum yapamam. Size önerim doktorunuz ile görüşmeniz ve onu dinlemeniz. Dilerseniz alanında güvenilir başka doktorlar ile yüz yüze görüşüp sonuçlarınızı onlarada göstererek fikirlerini alabilirsiniz. Ama benim görüşüm ameliyat olmanız gerektiği yönde. Yapacağınız en büyük hata ise boyun fıtığım kendiliğinden geçer mi acaba diye beklemek olur. Lütfen boyun fıtığının kendiliğinden geçmesini beklemeyin ve en yakın zamanda doktorunuzun uygun gördüğü tedaviyi uygulayın. Tekrar geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir