Boyun Fıtığı Kaplıca Tedavisi

SON GÜNCELLEME: Şubat 14, 2018

Boyun fıtığı kaplıca tedavisi, Boyun omurları arasında bulunan disklerde meydana gelen sızmalar sinirlere baskı yaparak boyun fıtığını ortaya çıkarır. Boyun fıtığının oluşmasındaki en büyük etken ani yapılan hareketlerdir. Trafik kazaları sonucu ani çarpmaların etkisi ile kalıcı ve büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kalıcı sonuçların en önemlisi de felç olma durumudur.

Boyun fıtığı olan kişilerde boyun ağrısı ile beraber sırt ve kol ağrısı da görülmektedir. Çok ilerlemiş safhalarda uyku bozukluğu, sabahları yorgun kalkmak, kulak çınlaması, baş dönmesi, görme bozuklukları, algılamada güçlük görülmektedir. Boyun fıtığında en büyük sorun hastanın elini kullanamamasıdır. Hastalara rehabilitasyon ile beraber fizyoterapi de uygulanmaktadır. Hastalığın son aşamasında ameliyat edilerek hasta tedavi edilmektedir.

boyun-fitigi-kaplica-tedavisi
boyun-fitigi-kaplica-tedavisi

Boyun fıtığı tedavilerinde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri de Boyun fıtığı kaplıca tedavisi. Özellikle fizik tedavisinden sonra önerilen kaplıcaların yüzeysel ısıtıcı etkisi vardır ancak derin dokuları etkilemez. Sadece kaplıca tedavisi boyun fıtığının iyileşmesinde yeterli bir tedavi değildir. Kaplıca tedavisi doktor kontrolünde olmalı ve fizik tedavi imkanı olan yerler tercih edilmelidir. Kaplıca yeraltı sıcak sularının yeryüzüne çıkması ile çevresinde kurulan tesislere kaplıca adı verilmektedir. Bu suların birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olduğu söylenmektedir. İnsanların rahatlamasını sağlayan kaplıcalara olan ilgi oldukça fazladır.

Ancak doktor tavsiyesi olmadan giden bazı hastalarda başka sorunlara yol açmaktadır. Şifalı su olması herkese iyi gelecek anlamı taşımasın. Hiçbir kaplıca tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir.

Boyun Fıtığı Kaplıca Tedavisi Doktor Tavsiyesi İle Yapılmalı

Boyun fıtığı kaplıca tedavisi de sadece doktor tavsiye ederse uygulanmalıdır. Boyun fıtığı en fazla direksiyon başında çalışanlar, bankalarda ve bütün gün bilgisayar başında oturanlarda görülmektedir. Boyun fıtığı olan hastaların oturmalarına, kalkmalarına, yürümelerine çok dikkat etmesi gerekir.

Boyun fıtığına en iyi gelen sporun yüzme olduğu söylenmektedir. Boyun fıtığında kaplıcaların tercih edilme sebebi, bu suların normal şifa özelliğinin yanı sıra adale gevşetici özelliğinin bulunmasıdır. Vücuttaki kasların gevşemesi sonucu rahatlayan hastalar kısa bir süre de olsa ağrılarının hafiflediğini fark ederler. Bu durumda hastalığın geçtiğini düşünmek yanlış olur.

Öncelikle doktorun tedavisi altında olmalı, doktor izin verirse Boyun fıtığı kaplıca tedavisi de uygulanmalıdır.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir