Boyun Fıtığı İlaçları

SON GÜNCELLEME: Şubat 8, 2018

Boyun fıtığı ilaç tedavisi ile geçer mi? Sorularınızın cevabını yanıtlayacağız. Boyun fıtığı ilaçları, boyun bölgesinde fıtık kaynaklı ortaya çıkan boyun ağrılarını ortadan kaldırmak amaçlı kullanılmaktadır. Boyun fıtığı ağrıları için aspirin, naproxen, asetaminofen ve ibuprofen adı verilen ilaçlar kullanılabilir. Bu ilaçlar yaygın olarak ve reçete olmadan eczaneden temin edebileceğiniz ağrı kesicilerdir. Eğer fıtık kaynaklı ağrılarınız uzun sürer ve şiddetlenirse doktorunuz narkotik analjezik adı verilen ilaçları yazabilir. Bu ilaçlar reçete ile eczaneden temin edebileceğiniz güçlü ağrı kesicilerdir.

Bazen boyun fıtığı tedavisine kas gevşetici ilaçlarda dahil edilebilmektedir. İlaç kullanımında dozu arttırmak sizin fıtığınızın daha hızlı iyileşmesini sağlamayacaktır. Kullanılması için sizlere verilen ilaçların bazı kişilerde bazen yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler arasında kabızlık, bulantı, denge kaybı, halsizlik ve yorgunluk olabilir.

boyun-fitigi-ilaclari
boyun-fitigi-ilaclari

Ne yazık ki bazı ilaçların uzun süreli kullanımı bağımlılık oluşturabilir. Doktor tarafından tavsiye edilen veya reçete yazılan tüm ilaçlar doktorun söyleyeceği sıklıkta ve miktarlarda kullanılması kesinlikle şarttır. Ayrıca ilaçların düzenli alınması ve atlanmaması boyun fıtığı ilaçları ile tedavisi konusunda büyük önem taşır. Eğer doktor tavsiyesi olmadan ve doktor bilgisi olmadan ilaç kullanılacaksa doktor bilgilendirilmelidir. Ayrıca ilaç kullanırken herhangi bir alerjik durum oluşursa vakit kaybetmeden doktora iletmeniz gerekmektedir.

Boyun Fıtığı İlaçları Nelerdir

Boyun fıtığı ilaçlı tedavisinde non-steroidal ve anti inflamatuar ilaçlar ayrıca bazı analjezikler boyun fıtığı sonucunda çevre dokularda ve sinirlerde ortaya çıkabilecek enfeksiyonu önlemek adına kullanılabilir. Bu ilaçların içerisinde  ibuprofen, naproxen, diklofenak tarzı reçete gerektiren ilaçlar bulunmaktadır. Eğer doktorunuzun verdiği reçete içerisinde ağrı kesici veya anti inflamatuar ilaçlar var ise mide kanaması ve mide rahatsızlıklarına karşı dikkatli kullanılması kesinlikle gereklidir. Reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerde satılan ağrı kesiciler uzun süreli kullanımda birçok problem oluşturabilir. Bundan dolayı boyun fıtığı ilaçları tedavisi ile ilgili her şeyi doktor kontrolüne bırakmak büyük önem taşır.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir