Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

SON GÜNCELLEME: Şubat 11, 2018

Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler, Bitkisel ürünlerin şifalarını araştırmaya yönelen modern tıp, boyun fıtığı hastalığının da tedavisinde kullanılabilecek bitkiler üzerinde geniş çalışmalar yapmaktadır. Tüm dünya genelinde doğal bitkilerin yararları üzerine çalışmalar yapan bilim adamları, birçok bitkinin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini araştırmaktadır.

Ülkemizde de boyun fıtığı tedavisinde kullanılmak üzere bitkiler üzerinde araştırma yapan Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi oldukça büyük bilim adamları var. Toplum sağlığı için gece gündüz demeden çalışan bu bilim adamlarımız sayesinde birçok boyun fıtığı hastası, doğal yollar ile sağlığına kavuşmaktadır.

Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

Boyun fıtığı hastalığı boyun bölgesinde yer alan omurların, içlerinden geçen sinirlere baskı yapması neticesinde gelişir. Fiziksel yapısında meydana gelen bozulmalar sebebiyle beyinden tüm vücuda yayılan sinirlerin üzerine baskı yaparak işlevlerinin bozulmasına neden olan omurlar, hastaların sırt, boyun, bel, kol ve bacaklarında oldukça şiddetli ağrılar hissetmelerine neden olur. Beyinden çıkan bu sinirler vücutta birçok farklı bölgeye gittiğinden, sorun sadece baskı gören sinirin ait olduğu bölgede de yaşanabilmektedir. Boyun fıtığı rahatsızlığın genel belirtileri boyun bölgesinde, bacak ve kollarda görülmektedir.

Hastaların kollarındaki ağrıların nedenini boyunlarına bağlayamamaları nedeniyle, birçok boyun fıtığı hastası sorun ilerlemeden doktora başvurmamaktadır. Oysa boyun fıtığı erken aşamalarda 1 ay gibi kısa bir süre uygulanan fizik tedavi ve doğal bitki yağları ile büyük ölçüde iyileşmektedir.

Bitkisel yöntemler ile desteklenen fizik tedavi ile boyun fıtığı hastaları, hayatlarını adeta bir çileye dönüştüren ağrılardan çok kısa süre içerisinde kurtulmaktadır. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki’nin yaptığı çalışmalar neticesinde; kekik, biberiye, havlıcan ve zencefil bitkilerinden elde edilen yağların, boyun fıtığı tedavisini oldukça olumlu yönde etkilediği ortaya çıkmıştır. Bu bitkilerin doğal özleri boyun bölgesine masaj yaparak uygulandığında, hastanın boyun omurları ve kasları üzerinde rahatlamaya neden olduğu saptanmıştır.

10 dakikalık bir masaj ile iyice yedirilen bitki yağının, boyun sarılarak sabaha kadar iyice işlenmesi sağlanmalıdır. Hastalar sabaha kadar yoğun bir şekilde boyun bölgesine işleyen doğal yağ sayesinde boynunda büyük bir rahatlama ile güne merhaba demektedir. Böylece boyun fıtığı belirtileri önemli ölçüde azalır.

Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler konusuna değinmeye çalıştık umarız faydalı bir yazı olmuştur. Sizinde önerebileceğiniz Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler yorumlar bölümünden bize iletin.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir