boyun-fitigi-belirtisi-boyun-agrisi
boyun-fitigi-belirtisi-boyun-agrisi

Boyun Fıtığı Belirtisi Boyun Ağrısı

Günlük yaşamanız içerisinde baş ağrılarınız arttı ise bu boyun fıtığı belirtisi olarak görülebilir. Boyun ağrısı neredeyse tüm vücuda etki eden ve hatta ruh halinize bile etki edebilen bir ağrıdır. Özellikle boyun hareketlerinin kısıtlanmasına neden olmakla beraber sırt ve baş ağrılarına da neden olmaktadır. Boyun fıtığı belirtisi boyun ağrısı olarak ilk sırada gösterilebilir.

Boyun ağrılarınıza ilerleyen süreçte baş dönmesi, sürekli yaşanan unutkanlıklar, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı ve kulak çınlaması gibi belirtiler eklenmesi muhtemeldir. Boyun ağrılarını ciddiye almak ve vücudumuzu tam olarak tanımak büyük önem taşır. Kullanacağınız ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler size geçici çözüm olsa da boyun ağrıları için kesin çözüm bulmak adına hekiminiz ile görüşmeniz büyük yarar sağlayacaktır. Özellikle uyku düzeniniz normal ve uykunuzu tam almanıza rağmen gün içerisinde kendinizi bitkin ve yorgun hissediyorsanız bunun en büyük nedeni boyun fıtığı olabilir.

boyun-fitigi-belirtisi-boyun-agrisi

Kol Ağrıları da Boyun Fıtığı Belirtisi

Boyun fıtığı rahatsızlığı sonucunda tek bir noktada yoğunlaşan veya kola doğru inen ve yayılma gösteren ağrılar oluşabilmekte. Hatta kola inen bu ağrılar parmak uçlarınıza kadar yayılabilir. Özellikle kol bölgesinde uyuşma ve kol kaslarında güç kaybına neden olabilir. Bazı durumlarda o kadar ilerleyebilir ki hasta bir cismi kaldırmaya çalıştığı zaman ağrıdan cismi düşürebilir.

Boyun fıtığının en belirgin ağrılarından bir tanesi de gece uyku esnasında ortaya çıkan ağrılardır. Özellikle uyku anında boyun fıtığı ağrıları çok şiddetli bir hale gelerek sizi uykunuzdan uyandırabilir.

Kısaca boyun fıtığı belirtileri; yürüme esnasında ağrı ve yalpalama, cisimleri kaldırırken veya tutarken ağrı çekme ve düşürme, denge ve güç kayıpları, gece uyku sırasında uykudan uyandıracak derecede şiddetli boyun ağrıları, kol bölgesinde ağrı, uyuşma, karıncalanma hissidir. Bu belirtileri yaşıyorsanız vakit kaybetmeden alanında uzman bir hekim ile görüşmeniz gerekmekte. Kısa süre içerisinde boyun fıtığı tedavisi görmeniz şart.

Boyun fıtığından korunmak adına günlük yaşantının verdiği stresten elinizden geldiği kadar kaçınmalı veya stres ile başa çıkmayı öğrenmelisiniz. Boyun fıtığı tedavisi süresince ağır işlerden kaçınmanız ise şart.

 

İlginizi Çekebilir

Klima Boyun Fıtığı Yapar Mı?

Klima Boyun Fıtığı Yapar Mı? Yaz aylarının vazgeçilmezi olan ve çoğu evde kışında kullanılan klimalar …

13 Yorumlar

 1. suan bilgisayar karsısında bile sırtımda kulunc denilen tetik noktaları ağrıyor. yanıyor yani. boyun duzlesmeside var aynı zamanda

 2. Masabaşı işi yapınca mecbur kapıyoruz böyle hastalıkları. Meslek hastalığı dedikleri bu olsa gerek bütün belirtiler var

 3. Bazen yürürken hafif yalpalama pluyor bunun belirtisiymiş sanırım 🙁

 4. Boyun fıtığı belirtisimiymiş bu çektiğim boyun ağrıları. Yarın ilk iş doktora gideceğim

 5. boyun fıtığının belirtileri gerçekten belirgin aslında. boyun ağrısı bile boyun fıtığında çok farklı oluyor klasik tutulma gibi değil

 6. boyun fıtığı belirtisi olan boyun ağrısında ağrı daha farklı. Böyle yırtılma gibi bir ağrı oluyo

 7. Boyun fıtığı gerçekten çekilmeyecek bir hastalık. Allah a şükür atlattım ameliyata gerek kalmadan

 8. boyun ağrısı başa bela. Günlük hayatı çekilmez kılıyor.

 9. Boyun ağrısı boyun fıtığı belirtisiymiş demek bilmiyordum

 10. boyun fıtığının en büyük belirtisi hem de boyun ağrısı

 1. Geri Bildirim: Boyun Fıtığı Olduğumu Nasıl Anlarım - Boyun Düzleşmesi

 2. Geri Bildirim: Boyun Fıtığına Neden Olan 6 Alışkanlık - Boyun Düzleşmesi

 3. Geri Bildirim: Melisa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir