Boyun Düzleşmesi Olduğumu Nasıl Anlarım?

SON GÜNCELLEME: Ocak 31, 2018

Boyun Düzleşmesi Olduğumu Nasıl Anlarım” sorunuza bu yazımız içerisinde detaylı olarak cevap verecek. Sizlere tek tek boyun düzleşmesi belirtileri nelerdir ve boyun düzleşmesinin nereden anlaşılabileceğini tek tek anlatacağız. Boyun düzleşmesi olup olmadığımı nasıl anlarım sorunuza kesin cevap olacak bu yazımız. Sizlerin:

Boyun düzleşmesi olduğumu nasıl anlarım

Boyun düzleşmesi belirtileri nelerdir

Boyun düzleşmesi olduğunu nasıl anlarız

Boyun düzleşmesi olup olmadığımı nasıl anlarım?

Boyun düzleşmesi olduğumu nerden anlarım?

Sorularınızı tek tek detaylı olarak cevaplayacağız.

boyun-duzlesmesi-oldugumu-nasil-anlarim
boyun-duzlesmesi-oldugumu-nasil-anlarim

Boyun Düzleşmesi Olduğumu Nasıl Anlarım?

Boyun düzleşmesi kesin tanısı röntgen veya MR gibi görüntüleme cihazları kullanılarak yapılabilmekte. Fakat başvurduğunuz doktorunuz görüntüleme işleminden önce fizik muayene ile sizi muayene edecektir. Fizik muayene esnasında başınıza ve boynunuza bazı hareketler yaptıracaklar. Başınızı ne kadar sağa ve sola çevirebildiğinizi ölçecekler.

Ayrıca boyun ve baş bölgenizde hassasiyet olup olmadığını kontrol edecekler. Boyun ve omuz bölgesinde kas spazmını kontrol edecekler ki boyun düzleşmesi şikayetiyle doktoruna başvuran hastalar arasında en dikkat çeken özellik boyun düzleşmesi omuz ve boyun ağrısıdır.

Ayrıca ellerinizde, kollarınızda ve bacaklarınızda his, güç ve duyu kaybı olup olmadığını kontrol edecekler. Yani aslında boyun düzleşmesi nasıl olduğunuzu anlamak adına baş ve boyun hareketlerinizi değerlendirmeniz ve o bölgede hassasiyeti değerlendirmeniz yeterlidir. Çünkü doktorların MR ve röntgen görüntüleme cihazları teşhis için değil boyun düzleşmesinin ilerleme seviyesini anlamak adına kullanılır. Boyun düzleşmesi tanısı fizik muayene içerisinde koyulur.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

5 Yorumlar

  1. Mehtap Kaleiçi

    Arkadaşlar boyun düzleşmesini kesinlikle tedavi ettirin. Bu ağrılar ile yaşanmaz gerçekten. Özellikle doktorunuzdan boyunluk isteyin. Boyun Düzleşmesi için boyunluk kesinlikle çok önemli.

  2. Benimde ilk olarak ayaklarımda uyuşma kollarında karıncalanma ve ellerinde şiddetli ağrılar oldu. Sonrasında doktora gittim boyun düzleşmesi olduğunu söyledi bana. fizik tedavi verdi tedavi olarak ama boyun düzleşmesi fizik tedavisinin bir faydası olmadı ne yapacağım bilmiyorum.

  3. 1 önce bana da boyun düzleşmesi tanısı koyuldu. ellerim ve ayaklarım uyuşuyor ve karıncalanıyor gözlerimi oynattığımda da aynı tepkilerle karşılaşıyorum. Boyun düzleşmesi rahatsızlığınız olduğunda zaten boyun düzlesmesi oldğumu nasıl anlarım diye sormanıza gerek kalmıyor direkt olarak anlıyorsunuz zaten boynumda düzleşme var diye.

  4. Bu anlattığınız ağrıların yanında bir de gözlerimde bulanık görme var. Bu bulanık görme boyun düzleşmesi ile alakalı olabilir mi? özellikle sağ gözümde çok net bulanıklık var. İlk defa boyun düzleşmesi ile ilgili 17 yaşındayken falan gitmiştim. gelişim cağındasın deyip gönderdi ama ağrı vs her şey devam etti tekrar başka bir doktora gittiğimde boyun düzleşmesi var dedi ve boyun düzleşmesi gittikçe hızlı olarak ilerliyor dedi. zamanla sol koluma ve sağ ayağımda da ağrılar güçsüzlükler oluştu. bas ağrısı için bir şey diyemiyorum artık baş ağrısına alıştım ama tek ve en büyük korkum gözlerim bilmiyorum nasıl düzelecek. Bu kadar büyük bir hastalık olmamalı boyun düzleşmesi

  5. Saydığınız belirtiler bende de var sürekli devam eden şiddetli baş ve boyunda ağrılar var beyin cerrahi Uzmanı antibiyotik ve kas gevşetici hap verip gönderiyor ne yapacağın bilemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir