Boyun Düzleşmesi Nasıl Anlaşılır

SON GÜNCELLEME: Ocak 4, 2018

Boyun Düzleşmesi rahatsızlığının en belirgin belirtileri kronik boyun ve baş ağrılarıdır. Bu ağrılara ek olarak ise boyun hareketlerinizde yaşanan kısıtlamalar ve baş dönmeleri gelir. Boyun bölgenize aldığınız darbeler sonucu oluşan travmalar boyun düzleşmesi rahatsızlığı nedeni olabilir.

Kronik boyun ağrıları nedeni ile hekiminiz ile görüştüğünüz zaman kolay bir MR çekimi veya Röntgen ile sizlere net sonucu hızlıca bildireceklerdir. Hastalığın adı aslında her şeyi ortaya koymakta. Çekilen MR üzerinde de görülebileceği gibi boynunuzun şekli düzleşmiş ve kemikler tam birbirinin üzerine oturmuştur.

Boyun düzleşmesi nedenleri nelerdir bahsedecek olursak, özellikle masa başında ve yanlış pozisyonda üzün süre kalmak, ağrı yük kaldırmak, kötü yastık ve yatak seçimi ve yaşanan travmalar başı çekiyor. Ayrıca boyun düzleşmesine bazı psikolojik problemlerinde neden olabildiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

 

Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Boyun Fıtığına Yol Açıyor

Boyun düzleşmesi rahatsızlığı sonucunda boynu düzleşen hastaların tedavisi mümkündür. Boyunlarının eski haline gelmesi sağlanan tedaviden sonra kişiler günlük hayatına eskisi gibi devam edebilmekte. Tedaviye ek olarak boyun düzleşmesi egzersizleri ile beraber hasta 2 haftalık bir süreç sonrasında günlük hayatına geri döner. Bunlara ek olarak boyun düzleşmesi egzersizleri iyileştikten sonra uygulamaya devam etmesi durumunda ilerleyen süreçte hastalığın nüks etmesinden ve boyun fıtığından korur.

Boyun düzleşmesi rahatsızlığı tedavisinden sonra da egzersizlere devam etmek önemlidir. Çünkü bu rahatsızlık tekrar ortaya çıkma ihtimali en fazla olan hastalıklar arasındadır. İlk başlarda tedavi olarak boyunluk tercih edilirken günümüzde fizik tedavi, bitkisel tedavi ve boyun egzersizlerine bırakmıştır. Boyun düzleşmesi egzersizlerini düzenli ve güzel bir şekilde yapan hasta kısa süre içerisinde iyileşmektedir. Bundan dolayı elinizden geldiği kadar boyunluk tedavisinden uzak durmanız gerekmektedir.

Boyun düzleşmesi hastalığı tedavi edilmezse birçok farklı rahatsızlığa yol açabilir. Özellikle boyun fıtığı, boyun düzleşmesinin bir üst seviyesi olarak görülmektedir. Boyun fıtığı rahatsızlığı düzleşmeye göre daha ciddi bir bakım dönemi istiyor. Boyun fıtığı rahatsızlığı ayrıca belirtileri ve sonrasında vereceği zararlar ile boyun düzleşmesine göre kat ve kat daha zararlı bir rahatsızlıktır. Özellikle boyun kaslarında gerginlik, boyun ağrısı, baş dönmesi, baş ağrısı ve boyun kaslarında fonksiyon kaybı gibi kalıcı rahatsızlıklara da neden olabilir. Boyun fıtığının erken teşhisi ve hatta boyun düzleşmesi durumunda iken tedavi edilmesi büyük önem taşır. Çünkü boyun fıtığı ömür boyu kalıcı ve rahatsız edici hasarlara neden olabilir.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

4 Yorumlar

  1. boyun düzleşmesi nedir ve boyun düzleşmesi nasıl anlasılır konusunda güzel bir açıklama

  2. Şu boyun sırt ağrıları çok kötü bir şey abi yakalanmadan kurtulun derim makale güzel.

  3. Boyun düzleşmesi nasıl oluşur konusunda çok yararlı bir bilgi olmuş takipte kalacağım. Teşekkür ederim.

  4. bir donem yasamıstım bu ağrıyı. cep telefonuna bakamıyordum. boıynumu one doğru eğemiyordum kas ağrısından. sonra düzlesmede oldugu ortaya cıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir