Boyun Düzleşmesi Belirtileri

SON GÜNCELLEME: Ocak 7, 2018

Boyun bölgenizde dinmeyen ağrılar hissediyorsanız ve bu ağrılar zamanla kol ve ellerinize yayılıyorsa, bazen kol ve ellerinizde uyuşukluk  karıncalanma hissediyorsanız büyük bir ihtimalle boynunuz düzleşmeye başlamış demektir. Boyun kemikleriniz, içerisinden geçen sinirlerinize büyük bir baskı uygulamaya başlamış demektir. Fakat içinizi ferah tutun. Her boyun ağrısı boyun düzleşmesidir diyemeyiz. Sürekli geçmeyen boyun ağrılarınız ve yazıda anlatacağımız diğer boyun düzleşmesi belirtileri yaşıyorsanız en yakın zamanda bir nöroloji uzmanı doktor ile görüşmelisiniz. Gerekli testlerin yapılması ve gerekli filmlerin çekilmesinin ardından rahatsızlığınız hakkında daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Boyun Düzleşmesi Belirtileri

Boyun düzleşmesi belirtileri fazladır. Birbirinden farklı olan bu belirtilerin tamamı görünecek diye bir şart yok. Her insanın anatomik yapısı farklı olduğundan dolayı boyun düzleşmesi belirtileri tamamı görünebileceği gibi hiç biri de görünmeyebilir. Bu sebepten dolayı aşağıda vereceğimiz boyun düzleşmesi belirtileri taşıyan herkes rahatsızlığa kesinlikle yakalanmıştır diyemeyiz.

Boyun Ağrısı

Sürekli olarak devam eden boyun ağrıları önemli belirtilerdendir. Özellikle sabah uyandığınız zaman artan boyun ağrısı, boyun düzleşmesinin en belirgin belirtisidir.

Baş Dönmesi ve Baş Ağrısı

Baş dönmeleriniz son zamanlarda çok mu arttı? Özellikle sanki başınızın ağırlığı artmış ve kaldırılması zorlaşmış gibi bir his mi yaşıyorsunuz? Boyun düzleşmesi sonucunda beyninizi besleyen ana damarlardaki kan akımı yavaşlar. Beyniniz tam olarak beslenemez ve oksijen alamaz. Buna bağlı olarak baş ağrılarınız ve baş dönmeniz gittikçe artar.

Boyunda Batma Hissi 

Boyun bölgenizde özellikle arka boyun ve yan boyun bölgesinde toplanan iğne batma ve baskı hissi boyun düzleşmesi belirtileri arasında yer alan diğer bir belirtidir.

Boynunuzu Kütletme (Kıtlatma) İhtiyacı

Boynunuzda sürekli olarak bir takılma hissi yaşıyor musunuz? Bu his sonrasında da sürekli boynunuzu çıtlatma, kütletme, kıtlatma gibi adları olan rahatlama hareketini yapma ihtiyacı duyuyor musunuz? Boyun düzleşmesi belirtilerinden biride bu belirtidir.

Tik Oluşması

Boyunda oluşan rahatsızlık sonucunda tik oluşması.

Kulak Çınlaması

Boyun düzleşmesinin diğer bir büyük belirtisidir. Kulak çınlamanız son zamanlarda arttıysa buda boyun düzleşmesi belirtisi olabilir.

Mide Bulantısı

Mide bulantısı aslında boyun düzleşmesinin direkt olarak belirtisi değildir. Uzun süreli ve yoğun hissedilen baş ağrısı ve boyun ağrısının sonucunda mide bulantısı ve kusma görebilirsiniz.

 

Boyun Düzleşmesi Belirtileri yazımızda anlattığımız tüm belirtileri yaşıyor olsanız da olmasanız da boyun düzleşmesinden şüpheleniyorsanız kesinlikle doktorunuz ile görüşmeniz gerekmekte. Boyun düzleşmesi kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

3 Yorumlar

  1. Boyun Düzleşmesi Belirtileri nelerdir sayenizde tüm belirtileri öğrendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir