Boyun Düzleşmesi Baş Ağrısı

SON GÜNCELLEME: Aralık 31, 2017

Baş ağrılarının çoğunun altında yatan sebep boyundur. Boyun üzerinde yaşanan boyun fıtığı veya boyun düzleşmesi baş ağrısına sebep olabilir.

 

Baş ağrısı herkes tarafından bazı zamanlarda yaşanan bir ağrıdır. Fakat bazen bu ağrılar çok yüksek seviyelere ulaşabilir ve sizlere büyük acılar yaşatabilir. Ağrılar bu denli yüksek seviyeye geldiği zaman ilk olarak doktorların zilini çalarız. Doktorlar tarafından bu konuda en çok koyulan teşhis ise migrendir. Çeşitli ilaçları kullanmamıza hatta ve hatta çeşitli cerrahi operasyonlar olmamıza rağmen bu baş ağrılarından kurtulamayınca kabullenerek baş ağrılarımız ile beraber yaşamaya başlarız.

Ama baş ağrılarının sebebi her zaman migren değildir.

Boyun Düzleşmesi Baş Ağrıları Migren Değildir

Boyun düzleşmesinden ve boyun fıtığından kaynaklı baş ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Uzun süreli geçmeyen ve şiddetli baş ağrıları boyun düzleşmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Baş ağrınızın migren mi yoksa boynunuzdan kaynaklı bir ağrı mı olduğunu anlamanız aslında çok kolay. Baş ağrınızın süresi 2-3 gün ve daha kısa sürüyor ise ağrılarınız migren kaynaklıdır. Fakat baş ağrınız bir başladığı zaman 3 günü geçiyorsa  boyun kaynaklı bir baş ağrısıdır.

Ağrının süresinin yanı sıra bir diğer ayırt edebileceğiniz noktada ağrının tipidir. Eğer ağrılar çok şiddetli ve tahammül edilemeyecek düzeyde ise hastalığınızın migren olma ihtimali fazla iken biraz daha ılımlı ve sancı şeklinde ilerleyen ağrınız var ise boyun kaynaklı olma ihtimali fazladır. Eğer baş ağrınız boyun kaynaklı bir baş ağrısı ise gereken tedaviler uygulandığı zaman baş ağrınız kalıcı olarak son bulacaktır.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

5 Yorumlar

  1. boyun düzleşmesi rahatsızlığım vardı. bende baş ağrısı olmadı çok fazla. boyun düzleşmesi baş ağrısı yapar mı

  2. baş ağrısı konusuna bir türlü çözüm bulamadım. Boyun düzleşmesinden mi olur bilmiyorum ama en büyük ızdarabım.

  3. bende bas ağrısı olmadı ama iki omuz arası trapez kaslarım ve sırdımdaki tetik noktalarımda acayip ağrılar olusmustu

  4. Ara ara benim de inanılmaz bir baş ağrım ve boyun ağrım oluyor. Acaba bende de olabilri mi boyun düzleşmesi?

  5. Uzun zamandır çok fazla baş ağrısı yaşıyordum. Baş dönmeleride başlayınca doktoruna göründüm. İlk tanı dediğimiz gibi migren oldu fakat sonrasında verilen ilaçlar tam etki etmeyince MR ile boyun düzleşmesi olduğunu öğrendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir