Boyun Düzleşmesi Baş Ağrısı Yapar Mı

SON GÜNCELLEME: Şubat 1, 2018

Boyun düzleşmesi son zamanlarda pek çok kişi tarafından şikayet edilen ciddi bir rahatsızlık oldu. Rahatsızlığa bağlı olarak ortaya çıkan boyun ağrıları ve baş ağrıları ortaya çıkar çıkmaz kişiler doktora başvurabiliyor. Doktorla yapılan görüşmeler sonucunda fizik muayene veya radyolojik görüntüleme sonucunda boyun düzleşmesi rahatsızlığı tanısı kesinlikle koyuluyor.

Boyun düzleşmesi belli hastalıkların nedeni olarak gösterilemez. Başka hastalıkların sebebi olarak ortaya çıkmaz. Boyun düzleşmesi hastasının yakındığı diğer şikayetler genel olarak boyun düzleşmesi rahatsızlığının sonuçları arasında yer alır. Örnek vermek gerekirse boyun ve baş bölgesinde yer alan kaslarda sürekli olarak meydana gelen spazmlar dişlerin yapısını bozabilir ve sonrasında çürük problemleri görülebilir. Aynı zamanda boyun düzleşmesi baş ağrısı sıklıkla görülebilir.

Boyun düzleşmesi baş ağrısı yapar mı sorunuzun cevabı ne yazık ki evet. Boyun düzleşmesi rahatsızlığında en fazla karşılaşılan baş ağrısı türü ise beraberinde baş dönmesi olan baş ağrısıdır. Ayrıca bu baş ağrısına kulak çınlaması ve mide bulantısı da eşlik edebilir. Özellikle migreni olan hastaların boyun düzleşmesi baş ağrısı dönemleri gerçekten çekilmeyecek ağrılara ulaşabilir.

boyun-duzlesmesi-bas-agrisi-yapar-mi
boyun-duzlesmesi-bas-agrisi-yapar-mi

Boyun Düzleşmesi Baş Ağrısı ve Stres Yapar Mı

Boyun kaslarında yaşanan çok şiddetli kasılmalar ilerleyen zamanlarda boyun düzleşmesine neden olabilir. Hatta boyun düzleşmesini de geçerek boyun fıtığına neden olabilir. Klinik olarak boyun fıtığının kesin tespit edilebilmesi adına boynunuzdaki ağrıların ve boyun fıtığı belirtilerini tam olarak bilmeniz gerekmektedir.

Boyun düzleşmesi veya boyun fıtığına bağlı olarak baş ve boyun ağrısı çeken kişilerde stres ve strese yatkınlık çok sık görülen şikayetler arasında yer alıyor. Stres psikolojik zararın yanında fiziksel zararda oluşturuyor. Örneğin dişlerinizi sıkmanıza neden olan stres, siz dişlerinizi sıkmaya başladığınız anda boyun kaslarınızı kasmaya başlar. Boyun omurlarınız ise boyun kaslarınızın kasılmasına bağlı olarak zamanla düzleşir. Bundan dolayı günlük hayatınızdan olabildiğince stresi çıkartmaya özen gösterin. Günlük yaşantınızı etkileyen en ufak boyun ağrısı gibi durumda da uzman bir doktor ile görüşmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

 

 

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir