boyun ağrısına ne iyi gelir
boyun ağrısına ne iyi gelir

Boyun ağrısına ne iyi gelir

boyun ağrısına ne iyi gelir
boyun ağrısına ne iyi gelir

Boyun ağrısına ne iyi gelir, boyun ağrısı nasıl geçer


Boyun ağrısı düzenli olarak oturarak çalışan insanların sürekli rahatsız oldukları bir durum. Boyun bölgesinde oluşan bir ağrı insanın yaşam kalitesini azaltabiliyor. Sürek ağrıdan dolayı boynu sabit tutma çabaları bu işin birde cabası. Boyun tutulması da ağrıya sebebiyet verebilir. Klimanın sürekli olarak boyna teması da boyundaki kasların gerilmesine özellikle hareket anında ağrı meydana geliyor. Bu ağrı katlanılamaz seviyelere de yükselebiliyor. Boyundan çok önemli sistemlerin geçişleri mevcuttur. Bunlar damar sisteminden karotis (şah damarı) ve sinir sisteminin ana hatları bazılarıdır. Boyun ağrısının sebekleri arasında kas kasılmaları ve sinir sıkışması en başta gelmektedir.

Boyun ağrısına ne iyi gelir

Boyun ağrısına ne iyi gelir hep beraber inceleyelim. Bu yöntemler genellikle ilaçsız yöntemlerdir.

Masaj

Çok eski bir yöntem olan masaj yöntemi kasılmış ve iç içe geçmiş kas yapısını açarak acıyı ortadan kaldırmayı hedefler. Masaj doğru eller tarafından uygulanmalıdır. Yanlış yapılan bir hareket ağrıyı dahada artırabilir. Hatalı yapılan hareketler sinir sistemine zararda bulunabilir.

Oturuş Pozisyonu

Genelde günün büyük bir kısmında masa başında olan insanlarda görülen bu rahatsızlığı doğru oturuş pozisyonları ile engelleyebiliriz. Öncelikle bilgisayar ekranınızı yukarı kaldırın boynunuzu sürekli bükmek zorun kalmayın. Koltuğu masa seviyesine getirerek boyunu sürekli bükük tutmaktan kurtulun. Koltuğunuzu iyi seçmek zorundasınız. Vücuttaki fizyolojik boşlukları doldurmalı. Sürekli araç kullanan insanlarda koltuğunu düzgün seçmelidir. Bütün gün o koltuk

Dinlenme

Bütün kas ağrılarında olduğu gibi dinlenmek kas ağrısına çözüm olabilir. Dinlenerek boyun ağrısının geçmesini bekleyebilirsiniz. Dinlenirken uzanmanızı tavsiye ederiz. Uzanırken yastık seçimine önem göstermelisiniz. Ne fazla büyük yastık seçmekten kaçınmalısınız. Yastıksız uyumakta boyun ağrısına sebebiyet verebilir.

Hepsinden önce bir doktora başvurmanızı öneriyoruz. Boyun ağrısı büyük sorunlara sebebiyet verebilir.

Ayrıca kontrol et:

Uykusuzluğa ne iyi gelir

Uykusuzluğa Karşı Çözüm Yolları Ne iyi Gelir

Uykusuzluğa karşı çözüm yolları nelerdir? Uykusuzluğa ne iyi gelir? Uykusuzluk nasıl geçer? Uykusuzluk için hangi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close