Boyun Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

SON GÜNCELLEME: Şubat 6, 2018

Boyun ağrısına hangi bölüm bakar, boyun düzleşmesine hangi bölüm bakar, ense ağrılarına hangi bölüm bakar, ense ağrısı için hangi bölüme gidilir, boyun fıtığı için hangi bölüme gitmeliyim, boyun düzleşmesi tedavisi için hangi doktora gitmeliyim” sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Boyun Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Boyun bölgenizde yaşayacağınız tüm ağrılar için herhangi bir hastanede ortopedi bölümünden randevu almalısınız. Boyun ağrıları neredeyse herkes tarafından hayatında en az bir defa yaşadığı bir sorundur.

Bu yaşanan boyun ağrısı günlük hayat düzeninizi bozarak yaşam kalitenizi düşürür ve ayrıca hayattan keyif almanızı engelleyebilir. Yaşanan ense ağrısı boyunda hareket kısıtlanmasına da neden olabilir. Başınızı sağa, sola, öne ve arkaya doğru hareket ettirmekte yaşadığınızın acıya ek olarak güçlükte yaşayabilirsiniz.

Boyun ağrısı genelde boyun egzersizi yapmamaktan ve boyun bölgesinde yapılan yanlış hareketlerin sonucunda oluşan bir ağrıdır. Boyun egzersizleri yaparak boynunuzu koruyabilir ve boyun ağrısı oluşmadan önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak boyun ağrısı; boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, boyun tutulması, boyun kireçlenmesi, duruş bozukluğu, psikolojik nedenler gibi birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle boyun ağrısı 45 yaşını geçen kişilerde daha sık görülmeye başlar. Boyun ağrısı omuz bölgesinden başlayarak sırt ve kollara hatta bacaklara kadar uzanabilir. Hastanede ortopedi bölümüne giderek bir ortopedi uzmanı ile görüşürseniz boyun ağrısı nedenini öğrenirsiniz. Yani kısacası boyun ağrısına hangi bölüm bakar derseniz cevabınız ortopedi olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

10 Yorumlar

 1. Boyun bölgemde ağrı var ve kollarımda uyuşma var. ortopediye gittim beni beyin cerrahisine yönlendirdiler. Hastanelerde genel cerrahi var oradan mı randevu alacağım bilmiyorum

 2. boyun ve sırtım ağrıyor buyun düzleşmesi var dediler nereye başvurmam lazım hangi bölüme gitmeliyim ortopediye mi?

  • Evet ismet bey boyun ağrısı ve sırt ağrısı için boyun düzleşmesi mantıklı. Ortopediye giderseniz yardımcı olacaklardır.

 3. boynumun tam ortasında sıklıkla çok şidetli ağrı var

 4. Boyun ve omuz ağrısına hangi bölüm bakar

 5. Boynumun sağ tarafında çok ağrı var sağa sola öne arkaya boynumu döndürdüğümde çok ağrı oluyor ne yapacağım bilmiyorum. Ortopediye gidecem snaırım

 6. Ali Yeşilırmak

  Boyun damar tikanikligi

 7. bende boyun ağrısı var bunun tedavisi var mı ve hangi bölüme gitmeliyim ortopediye gitsem tedavi ederler mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir