Boyun Ağrılarını Dikkate Alın

SON GÜNCELLEME: Şubat 25, 2018

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Ülkü Sarpkaya, “Boyun Ağrılarınızı Dikkate Alın. Boyun Ağrıları Boyun Fıtığı Belirtisi Olabilir.” dedi. Ayrıca boyun fıtığının birçok nedeni olabileceği gibi ağrıların çeşitli sinirlere baskılar sonucunda olduğu ve sinirlerin takip ettikleri yol boyunca kol, el, bacak, sırt, omuz ve boyun bölgelerinde ağrıların yaşanabileceğini açıkladı.

Günlük hayat her geçen gün dahada hızlanmakta. Günlük hayatın stresi de aynı şekilde gün geçtikçe artmakta. Mesai saatlerinin artması ve gündelik hayatın hızının artmasına bağlı olarak boyun hastalıklarına dikkat çeken Uzman Doktor Ülkü Sarpkaya; “İnsan vücudu uzun süre boyunca anatomik duruşa ters duruşlarda ve ters hareketler yapılmaya zorlandığında meydana gelen ufak tefek ağrılar meydana gelir. Dikkat edilmediği takdirde ise bu ağrılar ilerleyerek yaşam kalitesini düşüren daha büyük rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.” dedi.

Ufak Boyun Ağrılarını Göz Ardı Etmeyin

 

Ülkü Sarpkaya, zorlayan ve vücuda ters gelen hareketlerden boyun rahatsızlıkları ortaya çıkabileceği gibi basit bir rüzgar çarpmasından da boyun rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Ani boyun tutulması gibi durumlarla sık sık karşılaşıyorsanız boyun fıtığı olma ihtimalinizi aklınızdan kesinlikle çıkarmayın. Boyun fıtığı ile beraber birçok sinirde zedeleniyor. Eğer ani boyun tutulması ve sürekli boyun tutulması gibi rahatsızlıklarınız var ise kesinlikle durumunuzu ciddiye almalısınız.

Ayrıca bazı küçük ağrılarda yanıltıcı etkilere sahiptir. Şiddeti az olan baş ve boyun ağrıları bir kere meydana geldikten sonra bile bu ağrılara ciddi bir şekilde yaklaşılması ve önlem alınması gerekmekte. Çünkü ortaya çıktıktan kısa bir süre içerisinde geçen bu baş ve boyun ağrıları dikkatli bir şekilde takip edilmez ise ilerleyen dönemlerde boyun fıtığına dönebilir. Bildiğiniz gibi boyun fıtığı ne yazık ki tedavisi zor olan bir hastalıktır. Boyun fıtığı tedavisi ve boyun fıtığı ameliyatı konusunda da kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gerekmekte.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir