Böcek Isırığına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Böcek Isırığına Ne İyi Gelir
Böcek Isırığına Ne İyi Gelir

Böcek Isırığına Ne İyi Gelir ?

Böcek ısırığının etkilerini geçirmek amacı ile kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır.

Bunların arasında;

 

Buz: Soğuk, iltihabı azaltmaktadır. Eğer sadece kısa bir süre ile rahatlamak istiyorsanız buz takviye ederek derinizi uyuşturun.Buz kullanarak veya çantaya buz koyarak ezip sivrisinek ısırığından kaynaklanan kaşıntıdan kurtulabilirsiniz. Cildinizin zarar görmesini engellemek için buz ile cildinizin arasına biz bezi koyarak bariyer görevi görmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bal: Balın antibakteriyel özellikleri bulunmaktadır. Bu tatlı madde, evde tedavi yönetimini kullananlar için oldukça yaygın bir seçimdir. Çeşitli hastalıklar ve sokmalar için balın günlük kullanımını destekleyen yüzlerce örnek bulunmaktadır. Kaşıntısı olan bir cilt için küçük bir damla bile büyük rahatlamalara sebep olacaktır.

 

Yulaf ezmesi: Yulaf ezmesi tahriş olmayı engelleyen özellikleri ile kaşıntıya ve şişliğe karşı rahatlatmaya yardımcı olmaktadır. Bir kapta bir karışım yapmak için yulaf ezmesini suyla karıştırarak hamur haline getirin. Yaklaşık on beş dakika boyunca cildinizin üzerinde bir bez ile yapışık şekilde tutunuz. Daha sonrasında ise o bölgeyi ılık bir su ile durulayın.

 

Aleo Vera: Ortak bir ev bitkisi olarak kullanılan aleo vera raf dekorasyonundan öte çok daha büyük faydaları vardır. Aleo vera  sedef hastalığı, uçuk, kabızlık  ve daha fazla tedavisinde kullanımı onun ne kadargüçlü bir bitki olduğunun kanıtıdır. Bir böceğin ısırığını iyileştirmek için iyi bir alternatif seçimdir aleo vera bitkisi. Bu bitkiyi denemek için tahriş olmuş bölgeye bu bitkinin jel halini uygulayınız.

Böcek ısırkları, hangi böceğin ısırığına değişmekle beraber tehlikeli bir durumdur. Eğer böceğin türü bilinmiyorsa mutlaka doktora gidilmelidir. Bazı böceklerin ısırıkları ölümcül olabilir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir