Böbrek ağrısı nasıl geçer

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Mart 4, 2018

Böbrek ağrısına ne iyi gelir? Böbrek ağrısı nasıl geçer? Böbrek ağrısını evde doğal yollarla hafifletmek için neler yapabilirsiniz? Böbrek ağrısına bitkisel çözümler nelerdir? gibi soruların cevabını sizin için araştırdık. Aşağıda bu konu hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Böbrek ağrısı için öncelikle doktora başvurmanız hayati önem taşır. Doktorunuz ağrının sebebini saptayarak uygun tedaviye başlayacaktır. Tıbbi tedaviye rağmen geçmeyen böbrek ağrılarınız için doktorunuza da danışarak aşağıda size sunduğumuz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bitkisel tedavi öncesi ağrının sebebi mutlaka göz önünde tutulmalıdır. Aşağıda kısaca böbrek ağrısı nedenlerine değinmekte fayda görüyoruz.

Böbrek Ağrısı Neden Olur? Böbrek Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Böbrek ağrısının nedenleri esas olarak üriner sistem enfeksiyonları ve böbrek taşlarıdır. Bununla birlikte, penetran ve künt travmalar da dahil olmak üzere böbrek ağrısının birçok nedeni vardır.

 • böbrek taşı
 • böbrek enfeksiyonu
 • polikistik böbrek
 • böbreğe kan gitmemesi
 • böbrekte tümör ya da kanser
 • böbrek damarlarında pıhtı

Özellikle

 • tek taraflı böbrek ağrınız varsa,
 • aniden şiddetli bir ağrı başlamışsa,.
 • idrarda kan varsa,
 • beraberinde ateş, halsizlik yorgunluk,
 • yeni geçirilmiş idrar yolu enfeksiyonu öyküsü hemen doktora gitmeniz gerekir.

Böbrek ağrıları kimi zaman çekilmez bir duruma gelebilir. Tıbbi bir neden saptanamayan ya da tedaviye rağmen devam eden böbrek taşı düşürme gibi durumlarda böbrek ağrılarını dindirmek için bir takım besinler ve çaylar kullanmak faydalı olabilir. GelinGhep birlikte böbrek ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabına bakalım.

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adaçayı ile Böbrek Ağrısını Dindirme

Eğer adaçayının birazını kurutup 1 litre suda kaynarak içerseniz, böbrek ve mesane rahatsızlıkları için iyi gelir. Nane ile karıştırılarak hazırlanan adaçayı ağrı ve spazmlardan kurtulmanıza yardım eder.

Anason Tohumları ile Böbrek Ağrısı Dindirme

Anason tohumlarını toz haline getirip üzüm şırasına karıştırıp içebilirsiniz. Bu işlem böbrek taşlarının düşmesine fayda edecektir.

Armut ile böbreklerinizin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Arpayı suda kaynatıp içerseniz, böbrek ve safrakesesi taşlarının sebebiyet verdiği ağrılara iyi gelecektir. Bu işlem karaciğer ve dalak hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Aşk otu tohumu olarak bilinen tohumu, bir bardak sirke içine koyup 2 saat kadar beklemelisiniz. Bu işlem mesane ve safra kesesi taşlarının düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde böbrek taşı düşürmesine de iyi gelmektedir.

Ayrık otu ile böbrek ağrısı dindirmek de mümkündür. Ayrıca ayrık otu böbrek taşlarının düşürülmesinde katkıda bulunur. Ayrık otu kökünü 1 litre suda kaynatıp, soğumaya bıraktıktan sonra içmelisiniz.

Hint safranı kökünü kaynatıp içerseniz karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına olumlu etkide bulunacaktır.

Kabak ise antibiyotik özelliğe sahiptir. İdrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarına iyi gelir. İdrar söktürücü özelliği vardır.

Nohut böbrek kumlarını temizler, taş oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir.

Şeftali yaprakları ile yapacağınız bir çay ile böbrek ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Çünkü şeftali yapraklarının ağrı dindirici özelliği bulunmaktadır.

Böbrek Taşından Korunmak için Ne Yapmalıyız başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir