Bitlerden Kurtulmanın Yolları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Bitlerden Kurtulmanın Yolları

Bitlerden Kurtulmanın Yolları

Bitlerden Kurtulmanın Yolları , bitler nasıl geçer konumuz.

Vücudumuz da en çok kirlenen ve kirli kalan yerlerden biride saçlardır. Herkesin saç yapısı farklıdır. Bazı insanların saçları çok yağlı olabiliyorken bazı insanların saçları ise çok kuru ve yıpranmış olabiliyor. Bunun sebebi vücudumuzun işleyiş şeklidir. Bazı insanlar fazla yağı sivilce, yüzde yağlanma, kilo artışı olarak vücutta etki gösterir. Bazı insanların ise saç derisine yağ nüfus eder ve oradan saça karışarak saçın nemli hacimsiz ve ıslak yapışkanlık hissi yaratır saçta tabi bu dışarıdan gelen kirli hava toz ve birçok etkenden dolayı saç daha da kötü durumda olur.

Bitler nasıl geçer

Bu gibi durumlarda saç diplerinde bakteri ve mikrop hatta bit ve benzeri çok küçük canlılar türemeye başlar, çünkü bu gibi canlılar nemli kirli ortamlarda daha rahat yaşamını sürdürmektedirler. Bitler önce çok küçük olarak saçta bulunur sonra gelişim evresinde saç diplerinden emilen kanla daha büyük hal alırlar. Bitler başımızda ağrı kaşıntı olarak belirginlik göstermeye başlar ve bir süreden sonra yaygınlaşarak bulaşıcı bir hal alır.

Önemli olan hemen tedbir alarak çoğalmadan üremeden yok etmek. İlk önce çok sık dişleri olan bir tarakla iyice saçları taramalı, sonra bit şampuanıyla iyice saçları ayırarak diplere nüfuz edecek şekilde masaj yaparak iyice saçların her yerine etki etmesini sağlamalıyız. Daha sonra şampuanlı saçı sık dişli tarakla taramalı sonra normal şampuanla da iyice yıkayıp saça daha özenli davranmalı haftada 3 defa aynı şekilde yıkamalıyız.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir