Bitkilerle Doğal Cilt Bakımı

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Bitkilerle Doğal Cilt Bakımı

Bitkilerle Doğal Cilt Bakımı, Siz bayanların istedikleri ve dikkat ettikleri şeylerden bir tanesi de görünüm olarak nitelendirilebilir. Kadınlar için yoğun önem taşıyan bu duruma yönelik yaptığımız araştırma sonucunda kadınların ciltlerinin doğal görünebilmesine yarayan doğal cilt bakım maskesinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Doğal ve güzel görünüm sağlamak adına özel klniklerde büyük paralar harcanıyor. Bunun yerine sizde doğal ürünler kullanarak güzelliğe kavuşabilmek için maskeler hazırlayabilirsiniz.

Kendinizin kolaylıkla hazırlayabileceği doğal maskeler cildiniz için koruyucu ve doğal bir görünüm sağlıyor. Uzmanlar tarafından da önerilen bu doğal cilt bakımı oldukça etkili. Bitkisel çözüm ile doğal cilt bakımı tarifine bakalım.

Bitkilerle Doğal Cilt Bakımı
Bitkilerle Doğal Cilt Bakımı görsel

Elma sirkesi ile doğal cilt bakımının faydaları

1.Kepeği önler ve arındırır
Saç bakımı ve saçtaki kepekleri için saçlarınızın genel yıkama bakımı ardından durulama durumuna geldiğinizde kullanacağınız oranla (1Lt suya ) bir çay bardağı elma sirkesi ilave edin ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi saçınızı yıkadığınız dönemlerde sürekli olarak uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve doğal bir görünüm oluşacaktır.

2.Sivilce yok edicidir
1 çay bardağı ile elma sirkesine yarım çay bardağı su ilave edecek şekilde karışımınızı hazırlayın. Bir parça pamuk yardımıyla karışıma batırıp oluşan sivilcenin üzerine sürün faydasını zamanla gösterecektir.

3.Cilt lekeleri için yararlıdır
Bir kaba eşit ortanda su ve elma sirkesi koyun ve kaynatın. Ardından oluşan karışım ile yüzünüze buhar banyosu uygulayın. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

4.Formunuzu korumanızı sağlar
Bir normal bardak suyun içine 1 veya 2 kaşık sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza büyük oranla fayda sağlayacaktır.

5.Varislerinizi giderir
Bir havluyu kullanarak varislerinizi gidermek çok kolay. Yumuşak havluya elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varis bölgelerine sarınız. Bunun ardından bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık minimum 30 maksimum 45 dakika kadar dinlendirin. Elinizden geldiğince dücenli ve sabah – akşam olarak tekrarlayın.

Doğal cilt bakımı sayesinde, doğal güzelliğin sahibi olmak artık çok kolay. Elma sirkesi tarifi sizi iyi hissettirecek. Sağlıklı günler.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir