Beyne ne iyi gelir
Beyne ne iyi gelir

Beyne Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Beyne ne iyi gelir
Beyne ne iyi gelir

Beyne Ne iyi Gelir

Beyin fonksiyon açısından vücudumuzun en karmaşık ve sırrı daha çözülemeyen bir organımızdır. Vücudumuzun kalpten sonra en önemli organıdır. Hatta bazı durumlarda kalpten daha önemlidir çünkü bugüne kadar henüz beyin nakli gerçekleşebilmiş değildir. Bu yüzden beynimizi korumak, güçlendirmek ve onu hasarlardan korumak zorundayız.

Beyne İyi Gelen Gıdalar

Folat Bakımından Zengin Gıdalar: B vitamini olan folat vücudun yeni hücreler üretmesini sağlar. Özellikle gebelik sırasında folat eksikliği erken doğuma ve bebeğin zayıf doğmasına nende olur. Folat bakımından bezelye, ıspanak, şalgam, limon, fasulye ve portakal zengin besinlerdir.

B-1 Vitamini Bakımından Zengin Gıdalar:  B1 vitamini beyin ve sinir sisteminin sağlığında etkilidir. B! Eksikliğinde unutkanlık, depresyon ve sinirlilik halleri ortaya çıkar.

B6 Vitamini Yönünden Zengin Gıdalar: B6 vitamini beyin ve sinir arasındaki iletişimi sağlayan nörotransmitlerin oluşumunda gereklidir.  Eksikliğinde hafıza problemleri çıkabilir.

Esansiyel Yağ Asitleri: Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri normal büyümenin yanı sıra beynin gelişimini etkiler. Bu yağlar; tuna balığı, sardalye, ceviz, keten tohumu ve keten tohumu yapında bol miktar bulunur.

 Yaban Mersini: Zayıf hafızayı güçlendirmek için en az ceviz kadar etkilidir. Yapılan araştırmalara göre sinir hücreleri ile direk iletişime geçerek belleği geliştirmektedir.

Yumurta:  Yumurta, her ne kadar kolesterolü arttırsa da mucizevi bir besindir ve beyine olumlu bir etkisi blunmaktaıdr.

Yeşil Çay: En çok önerilen çaylardan biri olan yeşil çayda polifenoller bulunur. Özellikle de flavonoidler belleği geliştirerek hafızayı güçlendirmektedir.

Bu besinleri doğru bir şekilde tüketerek beyinizi güçlendirebilir ve onu koruyabilirsiniz. Özellikle hafıza problemi yaşıyorsanız bu meyveler hafıza probleminize çözüm olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir