Bepanthol merhem

Bephantol Baby Pişik Önleyici Merhem Nedir?

SON GÜNCELLEME: Ekim 5, 2018

Bepanthol ‌Baby pişik önleyici merhem yapısında bulunan maddelerle pişikten koruma sağlayan bir ürün. Cilt bakımının ve bebek bakımı uzmanı olarak bebeğinizin hassas cildini korumanın formülünü biliyoruz. Bepanthol merhem de hassas bebek cildinin korunması için ihtiyaç duyduğu özellikleri sağlayan provitamin ‌B5 ve lanolin içerir. ‌Provitamin ‌B5 ya da diğer adıyla ‌Pantenol, cilt tarafından emildikten sonra ‌B5 vitaminine dönüştürülür. ‌Pantotenik asit olarak da bilinen ‌B5 vitamini doğal bir nemlendirici, yenileyici, yatıştırıcı ve iyileşmeyi hızlandırıcı ajandır. ‌‌‌‌‌‌

Doğallığa önem veren anneler ve bebekleri için formüle edilen Bephantol pişik koruma merhemi içeriğindeki lanolin ise koyun yününden elde edilen doğal bir yağdır. Lanolin, ‌antifungal ve antibakteriyel özellikleri ile bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı koruyucu özelliklere sahiptir. Hava geçirgen yapısı ile cildin nefes almasını sağlarken kayganlaştırıcı özelliği ile vücuttaki nemli bölgelerde ortaya çıkabilecek sürtünme ve aşınmaya karşı koruma sağlar. Bephantol merhem, bebeğinizin son derece hassas olan cildini korumak için gerekli tüm özellikleri karşılayan cilt bakımının ve bebek bakımı uzmanı olarak tarafımızdan özel olarak geliştirilmiş bir ürün.

‌Bepanthol Merhem İdeal Özellikleri

Bebeğiniz için her zaman en iyisini istediğinizi biliyoruz. Onun hassas cildinin sağlıklı kalabilmesi için herşeyi yapmaya hazır olduğunuzu da. Bepanthol merhem bebeğinizin hassas cildi için özel olarak geliştirilen gereksiz bileşen ve kimyasal madde barındırmayan bir ürün. Çocuk deri hastalıkları uzmanlarının katıldığı bir panelde ideal bir pişik ürününde olmazsa olmaz 9 özellik vurgulanmış. Bu özelliklerin tamamına ‌Bepanthol ‌Baby pişik önleyici merheminin sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Peki bu 9 özellik neler sıralayalım;

  • Cildin ihtiyaç duyduğu ideal nem düzeyini korumak
  • Cildin doğal bariyer özelliğini desteklemek
  • Kullanımının kolay olması
  • Bebeklerde kullanımda kanıtlanmış güvenilirlik ve etkinlik
  • Toksik etkiye neden olabilecek içerik barındırmamak
  • Parfüm ya da benzeri alerjen madde içermemesi
  • Koruyucu ya da antiseptik madde içermemek
  • Gereksiz başka bileşen bulundurmamak

Bephantol baby pişik önleyici merhem, tek formül ve çeşitte üretilmekte. Ürünü uzun arayışlara girmeden piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz. Çinko bazlı pişik kremi ya da merhemler cildin nefes almasına engel olur ve bunların kullanımı pratik değildir. ‌Bephantol ise böyle bir yan etkiye yol açmaz ve kullanımı son derece kolaydır. Bebeğinizi etkileyebilecek herhangi bir zararlı kimyasal madde, parfüm, renklendirici ya da koruyucu içermediğinden doğumdan itibaren her alt değişiminde gönğl rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Pişik Oluşumunun Arttığı Risk Dönemleri ve Yapılabilecekler

Bebeklerde pişik oluşumu bazı dönemlerde artış göstermektedir. Bebek cildi hassas olduğundan pişikten koruma yollarını bilinmeli ve henüz pişik oluşmadan gerekli önlemler alınmalısınız. Bebeklerde ek gıdalara geçiş dönemi olan 4 ila 6. aylar pişik oluşumu açısından riskli bir dönemi oluşturur.

Bebekler katı gıdaları yediklerinde dışkılarının içeriği ve sıklığı değişir. Bu da bebeğinizde alt bezine bağlı pişik olasılığını artırır. Yine diş çıkarma dönemlerinde artan salya üretimi daha yumuşak ve sık dışkılamaya neden olarak pişik oluşumuna zemin hazırlar. Bu dönemlerde bebeğinizin cilt bakımı için pişik önleyici bebek merhemi kullanarak cildinin bariyer yapısını destekleyebilirsiniz.

Bebeğiniz ishal ve idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsa dışkı ve idrarın yaptığı tahriş sonucu pişik oluşumu kolaylaşır. Bebeğinizi emziriyorsanız ve siz ya da bebeğiniz antibiyotik kullanıyorsanız antibiyotiklerin bebeğinizin vücudundaki doğal bakteri dengesini bozarak onun cildini pişik ve enfeksiyonlara karşı savunmasız hale getirdiğini unutmamalısınız. Tüm bu gibi durumlara ek olarak alt bezinin de yeterli sıklıkta değiştirilmemesi pişik oluşumunu artıracaktır. Bu risk dönemlerinde 100 bebekten 87’sinde pişik gelişmektedir. ‌Bephantol pişik merhemi ile onların hassas cildini koruyabilir ve pişik oluşumunu minimum seviyede tutabilirsiniz. ‌Bephantol bebek pişik koruma merhemidir ve krem değildir. Peki krem ve merhem arasındaki fark nedir? Merhemler daha yüksek yağ konsantrasyonuna ‌sahiptir. Oysa kremler daha yüksek su konsantrasyonu barındırırlar. Merhemlerin kremlere göre ciltten emilimi daha yavaş olduğu için pişikten koruma amaçlı kullanımda daha etkilidirler.

Kaynaklar:

‌ ‌http://www.‌open.‌edu/openlearn/science-maths-technology/science/chemistry/lanolin-wool-and-hand-cream#

‌https://www.‌mayoclinic.‌org/diseases-conditions/diaper-rash/symptoms-causes/syc-20371636

‌http://www.‌rmlspecialtyhospital.‌org/updates/winter-skin-creams-vs-ointments/#.‌W3SXMCOhk0M

‌https://www.‌walgreens.‌com/topic/faq/questionandanswer.‌jsp?questionTierId=700008&faqId=1300002

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir