Bel Fıtığına Ne İyi Gelir
Bel Fıtığına Ne İyi Gelir

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 2, 2018

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir
Bel Fıtığına Ne İyi Gelir

Bel ve pelvis tüm vücut ağırlığını paylaşarak aralarında ağırlık dağıtımı yaparlar. Bel içinde omurilik yapısı mevcut olduğu için çeşitli ani hareketler bel tutulmasına, bel ağrısına hatta bel fıtığına kadar gidebilir. Bel fıtığı belin herhangi bir durumda zorlanması ile oluşan bir tablodur. Belde ağrı yanma ve bacaklara doğru ilerleyen uyuşma hissizlik ile seyreder. Bel fıtığında en önemli etmen kilodur. Kilo çok fazla olduğu zaman bel bunu taşıyamayarak içinde bulunan omuriliğe baskı yapar. Sinirlerin zedelenmesi ile başlayan bel fıtığı geri dönüşsüz bir evreye doğru gidebilir. Bel fıtığına iyi gelen şeylerin başında kilo vermek vardır. Kilo verdiğiniz sürece belinize yüklenen ağırlık gittikçe azalacak ve sizi rahatlatacaktır.

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir

Bel fıtığının iyileştirilebilmesi için eğer fıtık hafif derecede ve sizi çok fazla rahatsız etmiyorsa iş ve yaşam koşullarınızı belli miktarda değiştirebilirsiniz. Sürekli oturarak çalışma, ağır işlerde ve fiziksel güç gerektiren işlerde çalışmak bel fıtığının kardeşi gibidir. Bu gibi durumları iyileştirebilirseniz hayat kalitenizde de iyileşme görebilirsiniz. Eğer bunların hiçbirisinin faydası yok ise çok fazla beklemeden doktora giderek kontrollü bir şekilde tedavinizi olmanızda fayda var. Önerilen ilaçları aksatmadan düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında Osmanlıdan beri süregelen hacemat tedavi şekline de başvurabilirsiniz. Belde belli bölgelere sülüklerin yerleştirilmesi ile beldeki pisliklerin temizlenmesi açısından uygun bir yöntemdir. Sülüklerde yapılan tedavi de işe yaramıyor ise kesin olarak hekime görünmenizde fayda var.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir