Bebeklerde iştahsızlık Nedenleri

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Bebeklerde iştahsızlık Nedenleri

Bebeklerde iştahsızlık Nedenleri, Anneler için bebekleri oldukça önemlidir. Bebeklerinin beslenmesine önem veren anneler oluşacak sorunlarda çok dikkatli ve hassas davranırlar. Bebeklerde iştahsızlık önemli bir sorundur. Çünkü bebekler hassas yapıda bir varlıktır. Yemek yemesi onun için önemli bir yere sahiptir. İştahsız bebekler bağışıklık sistemi açısında zayıf ve güçsüz olurlar. Bu durumda onun sağlığı için tehlikeli bir durum olarak belirtilebilir.

Bebeğin iştahsızlığını gidermek için ilk aşamada iştahsızlık sorununu öğrenmek gerekir. Yani neden yemek yemediğimi bulmak ve onun için önlemler almak gerekir. Çünkü doğru teşhis ile iştahsızlık ancak giderilebilir.

Önceliklerde bebeklerde iştahsızlık sorunlarını şöyle sıralayabiliriz;

Bebekler düzenli beslenme sırasında aksaklıklar ve bazı sorunlar nedeni ile kansızlık durumu ile karşı karşıya gelebilir. İnsanlarda kansızlık ve halsizlik durumlarında canı yemek istemezler. Bunun asıl sebebi ise Demir içeren gıdaların az tüketilmesidir. Demirce zengin gıdaların tüketilmesi bebeğiniz için iştahını açacak bir etkiye sahiptir.

Olayları anlayacak düzeyde bir bebek için iştahsızlığın sebebi kıskançlık olabilir. Bebekler ebeveynlere muhtaç olduğu için ilginin azalması ile iştahsızlık olarak dışa bunu vurgulayabilir. Bebeğinize zaman ayırmanız çözüm olabilir.

Bebeğinizin geçirdiği hastalık yüzünden midesi kaldırmıyor olabilir. Meyve suyu ve süt ile besleyerek hastalığın tedavisine kadar az yemesine göz yumabilirsiniz. Yalnız vitamin ve minerallerce bol olan gıdaları tercih etmeniz direncini güçlendirmesinde önemli yere sahiptir.

İştahsızlık durumunda bebeğinizin sevdiği ve beğendiği yemekleri yaparak iştahının açılmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi

İÇİNDEKİLER Tavuk Etine Önem Verelim TarifiTavuğun Farklı Parçalarını DenemekTavuk budunu sevmek Tavuk Etine Önem Verelim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir