Basur için hangi doktora gidilir

Basura Hangi Doktor Bakar?

SON GÜNCELLEME: Mart 20, 2019

Basura hangi doktor bakar? Basur için hangi doktora gidilir? Basura hangi bölüm bakar? Hemoroid için hangi doktora gidilir? Hemoroide hangi hekim bakar? gibi basur ya da diğer adıyla hemoroid rahatsızlığı için hangi hekim ve bölüme başvurmamız gerektiği ile ilgili detayları sizin için yazdık.

Makatta görülen ve sıklıkla rastlanan hastalıklar arsında bulunan basur ya da hemoroid anüsün içerisindeki toplardamarların genişlemesi sonucu oluşur. Damarlardaki genişleme ileri derecede ise bunlar anüs dışına da çıkabilir ve bu duruma basur memesi denir.
Basur tedacisi için çoğu hasta dahiliye yani iç hastalıkları bölümünden randevu almaktadır. Dahiliye hekimi de bu alanda bilgi sahibi olmakla birlikte konuyu daha iyi bilen makat hastalıkları üzerinde uzman bir hekime başvurmak zaman kaybını minimuma indirecektir.

Basur için hangi doktora gidilir?

Basur tedavisi için genel cerrahi uzmanına başvurmak gerekir. Özellikle makat hastalıkları yani proktoloji alanında deneyimli bir uzmana başvurmak daha faydalı olacaktır.

Basur neden olur?

Basura yol açan en önemli etken beslenme hataları nedeniyle görülen kronik kabızlık durumlarıdır.

Hemoroid tedavisi ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir