Basenlere Ne iyi Gelir – Basen İnceltme

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Basenlere Ne iyi GelirBasen İnceltme ; Genetik yapı,beslenme biçimi ve hareketsiz yaşam gibi faktörlere bağlo olarak kalça ve basen bölgesinde fazla yağ birikmesi muhtemeldir.Birçok kadının şikayeti geniş kalçalara sahip olmaktır.Bu bölgede yağların birikmesi ne kadar kolaysa bunları yakmak da bir o kadar zordur.Ancak kalça ve basen bölgesindeki kaslar gevşemeye müsait olduğundan kan dolaşımı yavaş olmakta ve etkili hareketler sonucunda sonuç alma daha çabuk gerçekleşmektedir.

Neredeyse bütün kadınların ortak problemi basenleri şekillendirmektir.Basenleri inceltmek ve şekillendirmekte egzersizin yanı sıra yeterli ve dengeli beslenme  de çok önemlidir.Basenleri eritmek için bazı gıdalar tokluğu sağlayarak ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

Yağ yakımına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan yeşil çay önerilmektedir.Bunun yanı sıra yoğurt,greyfurt,yeşil elma,sirkeli salata gibi besinler de yağ yakımını arttırmaktadır.Fakat tek başına beslenme düzeninin basen eritmeye bir etkisi yoktur.Beslenme ile birlikte düzenli bie egzersiz programı da gereklidir.

Basen bölgesini çalıştıracak özel hareketler yapılmalı, spora elverişli bir vücut yapı mevcut değil ise  en azından her gün en az 1 saat yürüyüş yapılmalıdır.Otururken , televizyon izlerken, kitap okurken ,yürürken kalça sarkmasını önlemek için de kalçayı sıkıp bırakabilirsiniz.Vücudumuzun ihtiyacından daha az kalori alımı gerçekleştiğinde vücuttaki yağ depoları açılacak ve vücut yağ yakmaya başlayacaktır.

Basenlere Ne iyi Gelir  Basenleri İncelten Hareketler :

*Sırt üstü uzanıp dizler kırılır ve ayak tabanları yere basacak şekilde pozisyona geçilir.Bir bacak sabit iken diğer bacak havaya kaldırılır ve düz tutarak gerilir.Duruş bozulmadan bacakyerden yaklaşık 50 cm kaldırılır ve 10 sn kadar havada tutulduktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönülür.

Bu hareketi her iki bacakla da 15-20 kez yapılır.

*Sağ bölgenin üstüne yatılır.Yere bitişik olan sağ bacak bükülür,üstte olan sol bacak yerden 20 cm kadar kaldırılır ve 5 sn kadar havada tuttuktan sonra indirilir.

Bu hareket her iki bacakla  da 10-15 kez tekrarlanır.

* Ayakta dik durulur ve parmak uçlarında yükselinir. Bu pozisyondayken bacak ve kalça kaslarınızı sıkılır. Beş saniye böyle kaldıktan sonra yavaşça kendinizi bırakın.

Bu hareket 15-20 kez tekrarlanarak basen bölgesi sıkılaştırılabilir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir