Balın Faydaları
Balın Faydaları

Balın Faydaları Bal Neye İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Balın Faydaları
Balın Faydaları

Bal Neye İyi Gelir?

Dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri olan bal, belki de anne sütünden sonra en yararlı besindir. Yapılan araştırmalar ve deneyler, balın mucivezi bir besin olduğunu her seferinde kanıtlıyor. Balın yararları saymakla bitmez, balın birçok şeye faydası vardır. Ancak günümüzde bal fiyatları çok yükseldiği için sahte ballar, balın faydalarından çok daha fazla zarar getirecektir. O yüzden bal satın alırken kesinlikle fiyattan kaçınılmaması gerekir zira sahip olduğu özellikler neticesinde bal, fiyatını hakkını kesinlikle verecektir.

Balın Faydaları

Günümüzde şeker çok zararlı bir maddedir. Elbette ki vücudumuz belli bir miktarda şekere ihtiyacı vardır. Ancak bunu doğal yollarla alması gerekir. Yapay yollardan elde edilen şekerler vücuda çok zararlıdır ve günümüzde birçok kötü hastalığın nedenlerindendir. Bu yüzden şekeri olabildiğince doğal yollardan almak gerekir. İşte bu noktada bal çok iyi bir alternatiftir pancar şekerinin yerine rahatlıkla kullanılabilir. Ancak balı asla sıcak içeceklere veya yiyecekleri koymamak gerekiyor. Yüksek sıcaklıkta bal zararlı hale gelmektedir. En iyi ihtimalle balı ılık besinlere eklemek gerekir. Eğer çayınıza bal katıyorsanız ve çayı ılık içemiyorsanız çayın hafif sıcak olmasında çok sorun yoktur. Ancak her ihtimale karşı çayı şekersiz içmek daha faydalı olacaktır.

Bal, ciltte oluşan kesin, yara ve yanık için iyi gelir. Eğer hasar olan dokuya bal sürerseniz mikrop bulaşmasını önleyebilirsini.

Bal, polifenoller açısından çok zengindir. Bundan dolayı birçok hastalığa sebebiyet verebilecek serbest radikallerle mücadele etkin bir rol oynar.

Egzersiz sonrası biten enerjinin yerine 1 çorba kaşığı bal tüketilebilir.

Bal, çok iyi bir öksürük gidericidir. İlaçlardan daha faydalı ve daha etkindir. Bunu kendiniz deneyerek görebilirsiniz. Günde en fazla 2-3 kere bir tatlı kaşığı bal yiyerek öksürüğünüzü, boğaz ağrınızı giderebilirsiniz. Ancak 1 yaş altındaki çocuklarda bal tehlikeli bir besindir.

Kötü kolestoreli düşürmek istiyorsanız her gün düzenli bir şekilde bal tüketin.

İşiniz gereği sürekli kahve ve çay içmek zorunda kalıyorsanız bal tüketerek reflüden korunabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir