Bal ve Tarçın Maskesi Ne işe Yarar

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Bal ve Tarçın Maskesi Ne işe Yarar

Bal ve Tarçın Maskesi Ne işe Yarar, Evde uygulanabilecek maske tarifleri listesinin başında yer alan ve tüm dünyada en çok uygulanan doğal maske tariflerinden birisi olan bal ve tarçın makesi, her cilt tipinin uygulayabileceği bir maskedir. Kuru cilt tipinin nemlendirici olarak, haftada bir uygulayabileceği bal ve tarçın , yağlı ciltlerin de sivilce problemlerine çözüm getiriyor.

Düzenli uygulamada hem aktif sivilceler hem de sivilce izlerinin giderilmesinde önemli bir etkiye sahip olan bal ve tarçın maskesi, haftada 1 ya da 2 kez uygulamak için idealdir. Sivilcelerin giderilmesine etki eden bal ve tarçın masksi, aynı zamanda siyah noktaların temizlenmesine de yardımcı olur. Burun, alın ve çene bölgesinde oluşan siyah noktalardan,  bu maskeyi düzenli olarak uygulayarak kurtulabilirsiniz. Peki, bal ve tarçın masksi nasıl uygulanır?

Bal ve Tarçın Maskesi Ne işe Yarar
Bal ve Tarçın Maskesi Ne işe Yarar görsel

1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığından az tarçını karıştırdığınızda, ağda kıvamında bir karışım ortaya çıkar. Bunu cildinize uygularken ellerinizden yardım alabilirsiniz. Bu maske, tüm bunların yanında gözeneklerin temizlenmesi ve ölü derilerin atılmasına da yardımcı olur. Bunun için haftada 1 ya da 10 günde 1 uygulamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir