Baharatlar Kilo Aldırır Mı

SON GÜNCELLEME: Mart 20, 2019

Baharatlar Kilo Aldırır Mı , Diyetinizi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlardan biri de fazla şekerli ve tuzlu gıdalardan kaçınmaktır. Bazen tuz yerine baharat kullanmak vücudumuzun yağ yakımı açısından önemlidir. Diyetimizde olan yoğurdu tuzsuz veya sade yiyemiyorsak nane koyarak tatlandırabiliriz. Tuzsuz pilavlarımızı da karabiberle taçlandırabiliriz. Baharatlar kilo aldırır mı diye merak edenlere verilen bir başka cevapsa vücudumuza giren fazladan her şeyin kilo aldırmaya yatkınlığı arttırmakta olduğu.

Baharatların kilo aldırma gibi bir etkisi yoktur. Aksine acılı baharatlar metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır. Her şey de olduğu gibi baharatları da fazla tüketmek elbette bir takım rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Baharatlar kilo aldırır mı diye düşünmeden diyetimizi sağlıklı bir şekilde ilerletmeliyiz.Özellikle zencefil kilo vermede çok faydalıdır. Karın bölgesindeki fazla birikmiş yağlarından kurtulmak isteyenler yoğurt ve zencefili yatmadan önce tüketebilir. Farkı kısa bir süre de göreceksiniz. Baharatlar kilo aldırır mı sorusunun cevabını, etkilerini test edip diyetinizin en etkili yiyecekleri haline getirirseniz eğer kilo verme konusunda rakiplerinizden daha hızlı çıkıp herkesi şaşırtabilirsiniz.

Baharatlar Kilo Aldırır Mı
Baharatlar Kilo Aldırır Mı görsel

Tuz tüketmeyen toplumlar daha sağlıklıdır çünkü siz vücudunuza her tuz almanızda vücudunuz daha fazla suyu tutar böylelikle de vücutta fazla su olur. Bir diğeri de eti baharatla tüketmek daha çok acıktırır misal bol acılı ve baharatlı bir biftek yiyin daha çabuk acıktığınızı göreceksiniz. Mide konusu da doğru fazlası ülser yapar. Dediğim gibi baharat tüketen toplumların başlıca ilk sorunu yüzü çabuk yağlanması,o yüzden çok temiz mermer gibi yüzümüz zor olur, Asyalı bir arkadaşım vardı meraktan sordum nasıl siz böylesiniz dedim tuz tüketmeyiz, fast food’a bakmayız eti baharatsız ya da soyalı ve ya çorba halinde yeriz ve yanına meyve suyu içeriz ama havuç suyunu çok severiz diyordu. Zaten onlarda ekmek kavramı yok ekmek direk kilo demek, onlarda ki ekmek katık kavramı yapışkan pirinç hatta bazıları pirinci hamur yapıp katık olarak kullanır bizden çok farklılar ama sağlıklı yaşam konusunda profesör olmuşlar,balığı severler ama yanına kesin ek bir gıda yerler tek başına yemek yemiyorlar genelde çok çeşitli yemek tercih ediyorlar.

Bazı baharatlar kilo verme konusunda yardımcı iken bünyeye göre değişiklik gösteren baharatlar ise kilo aldırabilir. Bu yüzden baharatları tek başına kullanılması daha iyidir. Diğer besinlerle bir araya gelince baharatlar başka etkiler yaratabilir ve daha çok kilo almanıza neden olabilirler. Doktor kontrolünde yapılan diyetlerde size uygun baharatların neler olduğunu doktorunuzdan öğrenebilir ve bilinçli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun dışında yaptığınız uygulamalar ile baharatlar yüzünden kilo alabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir

Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir

İÇİNDEKİLER Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel çaylar:Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir Elma püresi:Bademcik iltihabına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir