Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler

Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler, Merhaba Sevgili okurlar. Bugünlerde her birimiz kendimizi biraz halsiz, grip olacak gibi ya da yorgun hissetmiyor muyuz? Kiminle konuşsam kiminle karşılaşıp sohbet etme fırsatı bulsam hava değişimi dolayısıyla yaşadığı yorgunluk hissinden şikayetçi. Aslında bizler sağlıklı ve dengeli beslenmiyor olmamıza rağmen bir de mevsim geçişlerini suçluyoruz. İtiraf edelim ki hiçbirimiz bağışıklık sistemimizin nasıl olduğunu bilmiyor ve bağışıklık sistemimizi güçsüzleştiriyoruz. Kimi zaman yetersiz besleniyor, vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerali vücudumuz reaksiyon göstermeden fark etmiyoruz. Günümüzde oldukça yaygınlaşan hazır market gıdaları, fazla tuzlu, fazla şekerli ürünler, bol yağlı hamur işleri gibi yiyecekleri yemeye devam edersek bağışıklık sistemimiz çökme noktasına gelecektir. Artık bu gidişe bir ’’Dur’’ demeliyiz.

Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler
Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler görsel

Sizlere birkaç tavsiye vermek istiyorum. İlk tavsiyem su içme alışkanlığınızı ilgilendiriyor. Gün içerisinde tükettiğiniz su miktarı da bağışıklık sisteminiz için çok mühimdir. Vücudunuzda gerçekleşen tüm olaylarda su kullanılır, işte bu yüzden yanımızdan su şişelerini eksik etmemeliyiz. Uzmanlar günde en az 2 litre su öneriyorlar fakat tükettiğimiz bu suyu 2 saat içerisinde 2 litre su içerek değil. Gün içerisinde belirli aralıklara bölerek su tüketmelisiniz. 2.tavsiye ise kesinlikle gün içerisinde öğün atlanmaması hakkında. Bu altın tavsiye kilo vermek isteyen bayanlarımızın daha çok dikkat etmesi gereken bir tavsiyedir. Gün içinde öğün atlamak dengeli beslenmenin baş düşmanıdır. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atladığınızda öğlen yemeklerinde ölçüyü kaçırabilirsiniz. Sabahları mutlaka ölçülü ve sağlıklı bir kahvaltı sofrası kurmalısınız. 3. tavsiye ise vücuttaki toksinlerin atılması için.Vücutta biriken toksinleri atmak için birçok beslenme uzmanının detoksu mevcut. Bizim anahtar kelimemiz olan detoks. Vücudumuzun sağlığına kavuşması için izleyeceğimiz önemli bir yoldur. 1 haftalık ya da 3 günlük uygulayacağınız detoks sonrası vücudunuz zararlı toksinlerden arınacaktır.

Sevgili Hanımlar bağışıklığımızı güçlendiren besin örneklerini vereceğim sizlere. Bu besinleri gün içinde tüketmeye özen gösterin ve bağışıklık sisteminizi kalkanla koruyun. Besinlerimiz: domates, brokoli, sarımsak, soğan, havuç, kırmızıbiber, kabak, maydanoz, balık,kırmızı et, hindi eti, biberiye, yoğurt, kaju, ay çekirdeği, bal, mantar, portakal, limon, greyfurt, karabiber, kekik, pazı… Sağlıcakla kalın.

 

Ayrıca kontrol et:

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi

İÇİNDEKİLER Tavuk Etine Önem Verelim TarifiTavuğun Farklı Parçalarını DenemekTavuk budunu sevmek Tavuk Etine Önem Verelim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir