Ayvanın Faydaları
Ayvanın Faydaları

Ayvanın Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Ayvanın Faydaları
Ayvanın Faydaları

Ayvanın faydaları nedir diye merak ediyorsanız hazırladığımız yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayva her şeyden önce kilo vermek isteyenler için harika bir gıdadır. Lifli yapısı da sindirim sistemine yardımcı olur. İçerdiği vitaminlerden ötürü de kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Ayfanın Faydaları Nelerdir?

Ayva genel olarak kış aylarında tüketilen bir meyvedir. Kış aylarında karşılaştığımız hastalıklardan bizi korur. İltihaplardan tutun da cilt hastalıklarına, kansere ve obeziteye karşı etkin faydası vardır. Ayvanın faydaları listemize bakarak bilgi edinebilirsiniz.

Ayva Bağırsak Hastalıklarına İyi gelir

Nedeni bilinmeyen bağırsak hastalıklarına karşı ayvanın oldukça önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bağırsak hastalıkları genelde çevre şartları ya da genetik sebeplerle oluşmaktadır. Bu hastalıklar genelde kış aylarında ortaya çıkar. Ayva de kış aylarında yetiştiğinden bu hastalıklara karşı ayva tüketebilirsiniz. Ayva içerdiği C vitaminlerinden ötürü bağırsak hastalıklarına karşı oldukça etkili, bunun yanında bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

Ayvanın Solunum Yollarına Faydaları

Ayvanın faydaları içerisinde solunum yollarının tedavisi de yer alıyor. Ayva genel olarak solunum yollarını rahatlatıyor. Astımı iyileştiriyor ve anemi gibi rahatsızlıklarda iyileştirici bir etki bırakıyor. Ayva genel olarak hastalıkların artmasının önüne geçiyor. Karaciğer yetmezliği, dizanteri ve tüberküloz gibi hastalıklara da şifa oluyor.

Ayva Yiyerek Zayıflamak

Hiç yiyerek zayıflanır mı demeyin. Ayvanın faydaları arasında yağ yakmak da var. Yediğiniz şey yağ yakımını hızlandırıyorsa uzun vadede kilo vermenize yardımcı olur. 100 gramlık çiğ ayvada bulunan kalori miktarı sadece 57 Ckal’dir. Ayva içerisindeki sodyum ve yağ oranı oldukça düşüktür. Ancak yağ tüketimini hızlandıran bir yapısı vardır. Yağ yakımını hızlandırmak isteyen kişiler mutlaka ayva tüketmelidirler. Ayva bunun yanında tokluk hissi vererek az yemenizi sağlamaktadır.

Ayva ve Karaciğer

Ayvanın karaciğer üzerinde olumlu etkisi vardır. Ayva serbest radikallerle mücadele ederek karaciğerin temizlenmesini sağlar. Antibiyotik etkisiyle de karaciğerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayva mineral bakımından da oldukça zengindir.

Ayva ve Sindirim Sistemi

Ayva mideyi kuvvetlendirir. Ayvanın faydaları içerisinde sindirim sistemi sağlığına olumlu etki de yer alır. Ayva mide ülserine iyi gelir.

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir