Doktorun Cevabı
Ayak Çibanına Ne iyi Gelir
Sosyal Medyada Paylaş
1 Mart 2017
Doktor

Ayak Çibanına Ne iyi Gelir

Ayak Çibanına Ne iyi Gelir ;Çıban oldukça ağrı yapan bir rahatsızlıktır. Şişkinlik yapan bu kitle sonrası vücutta bazı şikâyet verici haller oluşmaya başlar. Ayak çıbanına iyi gelen besinler ile bu sorunlar çözülebilecek duruma gelecektir.

Ayak Çibanına Ne iyi Gelir Taze meyveler:

Ayak çıbanını önlemek için vitaminleri almak çok önemlidir. Özellikle vitaminlerin eksiksiz olarak alınması ayak çıbanını daha kolay atlatmayı sağlar. Bunun içinde seçilen meyvelerin taze olmasına dikkat edilmelidir. Bu meyveler arasında özellikle A ve C vitamini yönünden zengin olan meyvelerle beslenmek gerekmektedir. Ayak çıbanını kontrol altına almak ve iyileşmesini sağlamak için tüketilmesi gereken meyveler: greyfurt, portakal, kivi, şeftali ve ananas gibi meyvelerdir. Bu meyvelerin günlük olarak alınmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Ayakta çibana ne iyi gelir

Ayak Çibanına Ne iyi Gelir Haşlanmış sebzeler:

Sebzeleri haşlanmış olarak tüketmek oldukça iyi bir yöntemdir. Bu sayede sebzelerin içerisindeki besin değerleri korunmuş olacaktır. Farklı yöntemlerle sebzelerin pişmesini sağlamak ise, sebzelerin besin zenginliği açısından fakirleşmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bu yöntem uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayak çıbanına iyi gelen sebzeler arasında ise: patates, brokoli, karnabahar, ıspanak, lahana gibi sebzeler gelmektedir. Bu durum sırasında bunların tüketiminin arttırılması ile ayak çıbanı tedavisi hızlandırılmış olacaktır.

Ayak Çibanına Ne iyi Gelir Havuç:

Havucun pek çok rahatsızlık üzerinde önleyici etkisinin bulunduğu bilinmektedir. Havuç ayrıca ayak çıbanına da iyi gelmektedir. Özellikle havucun rahatsızlık süresi boyunca düzenli olarak tüketilmesi iyi bir tercih olacaktır. Bu sayede vücudun korunması sağlanacaktır.

Oldukça ağrı yapan bu çıbanlar, geçmişte yani tıbbın gelişmediği zamanlarda pek çok kişinin kabusu olmuştur. Eğer çıban ileri boyutta değilse yukarıdaki besinler yeterli olacaktır. Ancak çıban ileri boyuta ulaşmış ise mutlaka doktora gidilmelidir.

Bir Yorum Bırak

©2018 doktoruncevabi.com | Her hakkı saklıdır.

DMCA.com Protection Status