Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir

 

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir
Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir : Ayak burkulması insanın dinlenmesi gerektiren olaylardan biridir. Ayak burkulması tipine göre ciddi hasarlara yol açabilir. Bu durum sırasında şifa verecek besinler ile acının azaltılması ve iyileştirilmesi sağlanabilir.

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir Süt ve süt ürünleri:

Ayak burkulmaları sırasında öncelikle vücut için buna yönelik direnç getirici besinler alınmalıdır. Kalsiyum ayak burkulmaları için ilk alınacak şeydir. Yüksek oranda kalsiyum bulunan bu süt ve süt ürünleri vücut için onarıcı bir etki yapacaktır.

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir Kırmızı ve beyaz et:

Ayak burkulmalarına karşı alınacak besinler arasında et grupları da yer alır. Bu etler ayak burkulmaları için en iyi gelen özelliklere sahiptir. Özellikle tavuk ve diğer kümes hayvanlarının tüketimi arttırılmalıdır. Bunun yanında kırmızı et tercihi yapmak yerinde olacaktır. Bu etler içerdikleri yüksek fosfor oranı ile ayak burkulmalarına iyi gelen besinler arasındadır.

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir Yeşil sebzeler:

Ayak burkulmaları sırasında tam beslenme önemlidir. Kalsiyum ve fosforun tüketiminin yanında magnezyumda alınmalıdır. En bol magnezyum içeren besinler arasında ise yeşil sebzeler yer almaktadır. Bu sebzelerden çoğu yüksek magnezyum özelliği ile onarıcı etki yapmaktadır. Ispanak, brokoli, karalahana, Brüksel lahanası ve dereotu gibi yeşil sebzelerde yüksek oranda magnezyum bulunur.

Ayak Burkulmasına Ne iyi Gelir Portakal:

Bunların yanında vücudun ayrıca C vitaminine ihtiyacı olacaktır. Bu ihtiyacı ise en iyi şekilde portakaldan almaktadır. Portakal içerdiği yüksek C vitamini ile en iyi savunmayı sağlamaktadır. Ayrıca mandalina ve limon gibi besinlerinde tüketimi arttırılmalıdır.

Ayak burkulması ileri boyutta ise mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bu besinleri alarak evde tam dinlenme ile ayak burkulması çok kısa sürede tedavi edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Omuz ağrısına bitkisel tedavi

Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Omuz ağrısına ne iyi gelir? Omuz ağrısı nasıl geçer? Evde doğal tedavi yöntemleri ve bitkisel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir