Ayak Bakımı Nasıl Yapılır Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır Ne iyi Gelir

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır Ne iyi Gelir, Kış aylarının giderek yaklaştığı şu günlerde ayak bakımı yapmak da önemli bir hal almaya başladı. Kış aylarında çoraplar ve ayakkabılarla sakladığınız ayaklarınızın güzel görünmesini sağlamak için sizde evde ayak bakımı yapabilirsiniz.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır Ne iyi Gelir
Ayak Bakımı Nasıl Yapılır Ne iyi Gelir görsel

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

-Bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak için dikkat etmeniz gereken ilk konu ayakkabılarınızın ayağınıza tam gelen bir ölçüde olması. Ayakkabılar ne büyük ne küçük olmalı. Küçük ayakkabı giymeniz halinde ayakkabılar hem canınızın yanmasına hem de nasır oluşumuna yol açabilir.

Ayak temizliği ve bakımını her gün ayaklarınızı ılık ve sabunlu su ile yıkayarak gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında ise ayaklarınızı serin suyla durulayıp iyice kurulayın.

-Ayak bakımının en önemli şartlarından biri üstü açık ayakkabı ya da parmak arası terlik giydiyseniz güneşe çıkarken tüm vücudunuza olduğu gibi vücudunuza da güneşe kremi sürmektir.

Evde ayak bakımı yaparken topuklarınıza da özen göstermelisiniz. Ponza taşı yardımıyla topuklarınızı temizlemeniz yumuşacık topuklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

-Ayak bakım kremi kullanmakta ayak bakımın vazgeçilmez öğelerinden. Geceleri yatmadan önce ayaklarınızı yıkayıp sonrasında ayak bakım kremi sürebilirsiniz. Parmak aralarınızın nemli kalması mantara yol açabileceğinden bu bölgelere krem sürmemelisiniz.

-Ayak bakımı nasıl olması sorusunun cevaplarından biri de ayaklara peeling uygulamaktır. Özel olarak ayaklar için üretilen peelingler sayesinde ayaklarınız ölü derilerden kurtulacaktır.

Ayak Nasırı İçin Nasıl Bakım Yapılır?

Kış aylarında ayakların sürekli kapalı ayakkabılar ve botlar içinde hapsolması mantar ve ayak nasırı oluşumuna yol açabilmekte. Her ne kadar kışları bu durumu önemsemeseniz de yazın ayaklarınızı herkes göreceğinden ayak nasırından kurtulmak önem taşıyor.  Ayak bakımına önem veriyorsanız pedikür yaptırırken ağrımayan nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer ayak nasırı ağrı yapıyorsa doktorunuzdan yardım isteyin.

Tırnak Batıkları Nasıl Engellenir?

Evde ayak bakımı yaparken ayak tırnaklarınızı düzenli olarak kesmeniz gerekmektedir. Tırnaklarınızı düz bir şekilde ve çok derin kesmeniz batık oluşumuna yol açabilir. Bu nedenle batık oluşumunu engellemek adına tırnaklarınızı biraz uzun bırakmaya gayret edin.

Ayak Kokusuna Çözüm Bulmak İçin Ne Yapmalı?

Ayaklar bütün gün ayakkabı içinde kapalı kalıp nemlenmekte ve bu nedenle ayak kokusu oluşabilmektedir. Akşamları ayaklarınızı anti bakteriyel sabunlarla ya da duş jeliyle yıkayarak ayak bakımınızı gerçekleştirebilir ve ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir