Avokadonun Faydaları
Avokadonun Faydaları

Avokadonun Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Avokadonun Faydaları
Avokadonun Faydaları

Avokadonun faydaları en başta cilt sağlığı üzerinde etkinliğini göstermektedir. Armuta benzerliğiyle dikkat çeken avokado genel olarak tropik iklimlerde yetişmektedir. Ülkemizde yetişmiyor olmasına karşın ithal edilerek tüketilebilmektedir. Genelde, Meksika, Guam ve Orta Amerika’da yetişir.

 

Avokado içerisinde bakır, potasyum, demir, magnezyum ve fosfor gibi maddeler bulunmaktadır. Ayrıca Avokadonun faydaları içerisinde taşıdığı vitaminlere bağlıdır. Avokado içerisinde A, B, C, E ve K vitaminleri bulunmaktadır.

 

Avokadonun Faydaları Nelerdir?

Avokadonun faydaları her şeyden önce cilt sağlığı ve cilt bakımı üzerinedir. Doğal besinler içeren avokadoyu bebekler bile rahatlıkla tüketebilir. Kalp sağlığı üzerine oldukça etkin tedavisel etkisi mevcuttur. Bunun yanında lif içermesinden ötürü sindirim sistemi üzerinde olumlu etkin bırakır. Dilerseniz gelin avokadonun faydaları nelerdir bir göz atalım.

 

Avokadonun Cilt ve Saç Sağlığı Üzerine Etkileri: Avokadoyu direkt olarak cilt üzerine uyguladığınızda cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Cildi rahatlatma özelliğine sahiptir. Avokado UV ışını dediğimiz ultra viyole ışınlarına karşı koruma sağlar. UV ışınları cilt üzerinde çok tehlikeli etki bırakmaktadır. Deri sağlığına katkıda bulunan avokado özellikle kozmetikçilerin gözdesidir. Çünkü içerisinde cilt için sağlıklı olan A, C ve E vitaminleri bulunmaktadır.

 

Avokado cilt kırışıklıklarını engelleyerek size genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Nemlendirmeyi artıran avokadoyu direkt cildinize sürebilirsiniz. Avokadonun faydaları arasında kaşıntı ve kızarıklara iyi gelmesi de yer almaktadır. Arı sokması gibi zehirli böcek etkilerine karşı da antioksidan bir etki uygulayarak vücudunuzun zehirlenmesini engeller.

 

Avokado ve Protein: Avokadonun sahip olduğu sıradan bir protein değildir. Oldukça etkili bir proteine sahiptir. Diğer protein türlerinden daha değerli olan avokado proteini sayesinde çocuklarınıza daha sağlıklı bir gelecek sunabilirsiniz.

 

Avokado ve E Vitamini: Tropikal bir meyve olan Avokado tıpkı diğer tropikal meyveler gibi vitamin deposudur. İçerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Faydalı proteinini E vitamini ile desteklemektedir. Serest radikallerle mücadele eder.

 

Avakado Kansere İyi Gelir: Avokadonun kanserle mücadele eden bir yapısı vardır. Bunun yanında kanser riskini de azaltmaktadır. Bunun sebebi zengin vitamin içeriğinin serbest radikallerle mücadele etmesidir.

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir